Euroliga: Langford és a Kazany megfricskázta a Panát

Keith Langford újabb zseniális teljesítményével a zsinórban harmadik győzelmét arató Kazany 14 pontos hátrányból nyert a Panathinaikosszal szemben. Szintén remek, kiélezett meccset játszott egymással a két playoffért harcoló csapat, a Barcelona és a Darüssafaka, a Bamberg pedig a Kazanyhoz hasonlóan kimászott a gödörből és meggyőző teljesítménnyel nyert Isztambulban.

Alapszakasz, 15. forduló

UNICS Kazany (orosz, 6-9) – Panathinaikosz Superfoods (görög, 9-6) 83-81

14 pontos hátrányból fordítva hatalmas győzelmet aratott a Kazany a Panathinaikosz felett, ezzel a tatárok már zsinórban harmadik meccsüket nyerték meg, és mindössze egymeccses hátrányban vannak a rájátszást érő 8. helytől. Keith Langford (27/9 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó, 3/3 tripla, 38 indexpont) ezúttal is egészen elképesztően teljesített, újfent megállíthatatlan vezére volt a Kazanynak. Az első félidőt a karriercsúcsot dobó Nick Calathes (23/6 pont, 6 gólpassz) és Chris Singleton (12/3 pont, 8 lepattanó) főszereplésével egyértelműen uralta a Pana, ez a duó 19 illetve 17 indexpontot gyűjtött már a nagyszünetig, nem volt rájuk ellenszerük a hazaiaknak. A második félidő elején aztán még gyors 5 pontot szerzett az athéni alakulat, ezzel kialakult a meccsen a legnagyobb különbség (35-49).

Calathes és Singleton azonban kihűltek a vendégeknél, a Kazanyban viszont Langford mellé Latavious Williams (19 pont, 9 lepattanó) és Quino Colom (16/6 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó) is alaposan feljavultak, így egyre feljebb zárkózott a házigazda. A negyedik negyed aztán már teljesen kiegyenlítetté vált, ebben a játékrészben 7-szer változott a vezető csapat személye. 77-78 után sorozatban hét támadást nem tudott befejezni kosárral a Pana, tulajdonképpen ekkor nyerte meg a meccset a Kazany. A Zöldeknek azonban még így is volt esélyük, hiszen 83-78 után dobtak végre egy triplát, majd jól is védekeztek, az utolsó támadásban viszont Demetris Nichols nem tudta bedobni a potenciális meccsnyerő hármast, így fellélegezhettek és ünnepelhettek az oroszok.

A Kazany legjobb dobói: Langford 27/9, Williams 19. Colom 16/6
A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 23/6, James, Buruszisz 13/3-13/3, Singleton 12/3

Galatasaray Odeabank (török, 4-11) – Brose Baskets Bamberg (német, 6-9) 75-90

Nagyon úgy tűnik, hogy végleg kimászott a szezon elején saját maga által ásott mély gödörből a Bamberg, hiszen a német bajnok sokkal jobban játszott és jobban is akarta a győzelmet a Galatasaraynál. Ezzel a könnyed győzelemmel a Kazanyhoz hasonlóan a Bamberg is ott kopogtat a rájátszáshelyek környékén. Az első negyed még szoros volt, ám az öt triplát elsüllyesztő Janis Strelnieks (18/15 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó, 7/5 tripla) félpályás kosarának köszönhetően már ekkor 24-19-es előnyben voltak a germának. A folytatásban aztán már minden a lepattanócsatát 41-28-ra megnyerő, összesen 14 triplát (23/14, 61%) berámoló Bamberg szája íze szerint alakult, a súlytalan Galata nem tudott veszélyt jelenteni, a negyedik negyed elején pedig már 25 pont is volt a vendégek fórja (52-77). A legeredményesebb Strelnieks mellett a dupla-duplázó Daniel Theis (14 pont, 14 lepattanó, 3 blokk) volt a Bamberg legjobbja, a Galatának pedig a négymeccses kihagyás után visszatérő Austin Daye (20/12 pont, 4 lepattanó, 5/4 tripla), illetve Alex Tyus (15 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) és Tibor Pleiss (15/3 pont, 4 lepattanó, 7/6 mezőnyből) jó teljesítménye sem ért sokat.

A Galatasaray legjobb dobói: Daye 20/12, Tyus 15, Pleiss 15/3, Micov 11/6
A Bamberg legjobb dobói: Strelnieks 18/15, Causeur 15/9, Theis 14, Ziszisz 11/6, Melli 10/3

FC Barcelona Lassa (spanyol, 7-8) – Darüssafaka Dogus (török, 8-7) 81-77

Az alapszakasz első felének utolsó találkozóján a Barcelona egy jó kis meccsen nagyon fontos győzelmet aratott a Darüssafaka ellen, így már csak egymeccsnyi a távolság a két playoffért harcoló csapat között. Az Ante Tomic (16 pont, 5 gólpassz, 8/8 mezőnyből) által húzott Barca teljesítményét illetően meglehetősen nagy volt a kontraszt az első és a második félidő között. A katalánok ugyanis egyáltalán nem uralták a meccs első felében a palánk alatti területet, a Darüssafaka 10 támadópattanót is begyűjtve 22-13 arányban jobb volt a lecsorgó labdák tekintetében, a nagyszünetben nagyrészt ennek köszönhetően vezettek is 40-35-re. Fordulás után aztán a lepattanózásbeli hátrányát el tudta tüntetni a Barca, aminek köszönhetően jóval gördülékenyebb lett a támadójátékuk is, egy 14-0-s rohammal sikerült fordítaniuk, a meccsen pedig összesen 22 gólpasszt osztottak ki egymásnak, ami a magas szintű csapatjátékuk egyik bizonyítéka. A törököknél ezzel szemben James Anderson (21/9 pont, 6 lepattanó) és Scottie Wilbekin (19/9 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó) nagyon magukra maradtak, így a szoros végjátékban sem volt senki más, aki előlépett volna és megadta volna a győzelemhez  szükséges pluszt azt isztambuliaknak.

A Barcelona legjobb dobói: Tomic 16, Rice 13/6, Vezenkov 12/6, Doellman 11/3
A Darüssafaka legjobb dobói: Anderson 21/9, Wilbekin 19/9, Moerman 11/9