Euroliga: Mike James gőzerővel robog az MVP-cím felé

Ezúttal 36 ponttal, egy lepattanó híján tripla-duplával, 51 indexponttal pusztított a CSZKA sztárja, a címvédő pedig utolérte Hangáékat az élen – négy elmaradt meccset is pótoltak a héten, melynek nagy nyertese az Olympiakosz lett – Printezisz és Prepelic is az utolsó másodpercekben nyert meccset csapatának – nagy formában vannak a németek – a Maccabi szerencséje megfordulni látszik - a Zenit Madridban veszítette el idegenbeli veretlenségét

Alapszakasz, 4. forduló

Valencia Basket (spanyol, 7-5) – Zenit Szentpétervár (orosz, 7-3) 72-85

Egy félidőn át úgy mentek a dolgok a Valencia számára a Zenit ellen, ahogyan azt a spanyolok elképzelték, fordulás után azonban az idegenbeli menő szentpéterváriak megtréfálták őket. Az otthonuktól távol még veretlen oroszok ugyanis Kevin Pangos (12/6 pont, 12 gólpassz) mesteri irányításával, illetve Austin Hollins (20/12 pont, 3 labdaszerzés, 12/8 mezőnyből) eredményes és egyben hatékony játékával a harmadik negyedet 32-21-re megnyerve fordítottak, majd a meccs utolsó 10 pontját szerezve visszaverték a Valencia utolsó rohamát is.

A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 18/3, Vives 10/6
A Zenit legjobb dobói: Hollins 20/12, Pangos, Thomas 12/6-12/6, Poythress 12, Ponitka 10/6

Alapszakasz, 5. forduló

Anadolu Efes (török, 7-5) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 3-8) 72-68

Alaposan meggyűlt a baja az Efesnek az ASVEL-lel, végül azonban így vagy úgy, de behúzták a győzelmet a törökök. Az Ataman-csapat már 13 ponttal vezetett a harmadik negyedben, az ASVEL azonban zónavédekezésre váltott és ezzel megakasztotta a hazaiak gépezetét. A gallok így egy 22-6-os rohammal fordítottak, a múlt héten csak 59 pontig jutó Efes pedig ismét szenvedett és most is mindössze 50 egységnél járt három negyedet követően. 57-63 után aztán Vaszilije Micics (22/3 pont) és Shane Larkin (18 pont, 5 lepattanó) kézbe vették a dolgok irányítását, mindketten hibátlanul büntetőztek (7/7 illetve 4/4), így az Efes ha nem is szép játékkal, de kiharcolta a győzelmet.

Az Efes legjobb dobói: Micics 22/3, Larkin 18, Dunston 13
Az ASVEL legjobb dobói: Howard 14/9, Lighty 14/3, Noua 11/3

Alapszakasz, 8. forduló

Himki Moszkva (orosz, 2-10) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 7-4) 93-102

Az utolsó négy meccsén harmadszor kapott 100 pont felett, így nem meglepő módon ismét vereséget szenvedett a Himki Moszkva, ez pedig most már több mint kínos a sztárokkal teletűzdelt oroszok számára. Ezúttal a Milano volt a soros ellenfél, az olaszok még Sergio Rodriguez hiányában is gond nélkül, végig vezetve húzták be a győzelmet. Elsősorban a karriercsúcsot dobó Shavon Shields (26/12 pont, 11/10 mezőnyből) volt az, aki alaposan megterhelte Shvedék gyűrűjét, de a társak is elemükben voltak ezen a könnyed moszkvai estén.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Jerebko 20/9, McCollum 18/3, Mickey 17/9, Shved 13/6
A Milano legjobb dobói: Shields 26/12, LeDay 18/6, Delaney 16/6, Punter 15/6

Alapszakasz, 9. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 9-3) – Olympiakosz Pireusz (görög, 6-5) 88-96

Nem játszott igazán jól a Barcelona, főleg a védekezés volt meglepően szellős, úgyhogy a stabil csapatjátékot bemutató, extra dobóteljesítményt nyújtó, Szlukasz-Martin-McKissic trióra építő Olympiakosz el tudta vinni a győzelmet. Hanga Ádám 17 perc alatt 10 pontot dobott, ezzel a katalánok jobban teljesítő játékosai közé tartozott.

A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 16/6, Davies 15, Hanga 10/3
Az Olympiakosz legjobb dobói: Martin 17, McKissic 16/9, Szlukasz 15/3, Papanikolau 11/9, Vezenkov 10/3

Alapszakasz, 13. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 10-3) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 7-5) 87-71

Ezen a találkozón már sokkal jobb formát fogott ki a Barca, Mirotic, Davies és Higgins vezérletével egyben volt a támadójáték, a védekezésük pedig sokkal inkább szigorú volt, mint az Olympiakosz ellen. A Milan próbálkozott, három negyeden keresztül partiban is volt, de a záró etapban hengereltek a katalánok, azt 27-10-re nyerték, így végül behúzták a tizedik győzelmüket. Hanga Ádám 16 perc alatt 5 pontot tett hozzá.

A Barcelona legjobb dobói: Davies 21, Mirotic 19, Higgins 16/9
A Milano legjobb dobói: Delaney 23/12, Shields 12/6, Micov 11/9, Hines 10

Crvena Zvezda mts (szerb, 4-9) – Olympiakosz Pireusz (görög, 7-5) 79-81

Nagyszerű hetet zárt az Olympiakosz, hiszen a keddi barcelonai bravúrjukat a Crvena Zvezda otthonában tették igazán értékessé a pireusziak. Pedig a Zvezda fantasztikusan kezdett, az első negyedben 30 pontig jutva már 16-tal is vezetett, ám az Olympiakosz a záró felvonásra eltüntette hátrányát, sőt már 9-cel is vezetett ekkor. A piros-fehér derbi azonban a két nagy küzdő csapathoz illően mégis egy egészen fantasztikus egylabdás végjátékot tartogatott, melyet Jorgosz Printezisz (16/3 pont, 4 lepattanó) kosara döntött el a vendégek javára.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: O’Bryant 16/6, Walden 13/9, Loyd 13/3, Jagodics-Kuridza 10/6
Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 16/3, Szpanulisz 14/6, Harrison 12/12, Szlukasz 12/6, Larencakisz 11/9

ALBA Berlin (német, 5-7) – Fenerbahce Beko (török, 5-8) 89-63

Nando De Colo visszatérése ide vagy oda, az ALBA Berlin nagy veréssel küldte haza a Fenerbahcét a német fővárosból. A hazaiakat az sem zavarta, hogy volt több fontos hiányzójuk is, hiszen ennek ellenére fantasztikus csapatjátékot produkáltak. Ennek ékes bizonyítéka a csapatszinten kiosztott 28 gólpassz, illetve hogy mind a 12 játékosuk szerzett legalább egy kosarat. A Fenernél nem kicsi a gond, az ALBA legutóbbi három meccsen mutatott teljesítménye és győzelmei viszont kalaplengetést érdemelnek (korábban a Himki és a Valencia ellen).

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Giffey 13/3, Siva 11/3, Lo, Nikic, Thiemann 10-10
A Fenerbahce legjobb dobói: Biberovic 13/9, Barthel 9

Real Madrid (spanyol, 8-5) – Zenit Szentpétervár (orosz, 7-4) 79-72

Madridban ért véget a Zenit nagyszerű sorozata, az oroszok ugyanis hat győzelem után elszenvedték idei első idegenbeli vereségüket a Real otthonában. A Zenit szépen tartotta magát a meccs elején, a spanyol sztárcsapat azonban nagyon jól játszott, a második félidőt 20-3-mal kezdték és ezzel nem hagytak nyitott kérdéseket. A mérkőzés arról marad még emlékezetes, hogy a csapatot 2011 óta irányító Pablo Laso megszerezte 200. Euroliga-győzelmét a Real kispadján.

A Real Madrid legjobb dobói: Abalde 16/9, Randolph 12/6, Laprovittola 11/6, Tavares 11, Thompkins 10/3
A Zenit legjobb dobói: Hollins 15/6, Rivers 12/9, Pangos 12

TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 6-6) – Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 5-8) 63-67

A zaklatott szezont futó Maccabi az egyik közvetlen riválisa, a remek formában lévő Baskonia otthonából tudott győztesen távozni. Az izraeliek sikerének értékét tovább növeli, hogy az idény során először tudták egymást követő két meccsüket is megnyerni, ami tovább erősítheti a már sokszor megtépázott önbizalmukat. Ráadásul ez is egy szoros végjátékban született, melyeket eddig rendre elbuktak, most azonban remek védekezésüknek köszönhetően mindössze 9 ponton tartották a baszkokat az utolsó negyedben, Tyler Dorsey (15/9 pont, 5 lepattanó) pedig bebiztosította a sikerüket.

A Baskonia legjobb dobói: Polonara 15/6, Fall 14, Henry 11/3
A Maccabi legjobb dobói: Dorsey 15/9, Hunter 12, Jones 10/6

Valencia Basket (spanyol, 8-5) – Anadolu Efes (török, 7-6) 76-74

A Barca-Milano mellett a forduló másik legígéretesebb rangadója a Valencia-Efes derbi volt, amiben nem is kellett csalódnunk. A meccs előtt egyaránt 7-5-tel álló csapatok csatáját ugyanis az ezúttal addig csendesebb Klemen Prepelic utolsó másodperces nagy dobása döntötte el a Valencia javára. A találkozó végig nagyon szoros volt, hol az egyik, hol a másik fél tudott megújulni, amire a rivális mindig reagálni tudott. 74-70-nél egyszer már a Mike Tobey (21/3 pont, 8 lepattanó, 11/10 mezőnyből) vezette Valencia tűnt befutónak, ám Vaszilije Micics (16/3 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) triplája hűtötte a kedélyeket, majd a jó védekezés is megvolt az Efesnek. Shane Larkin azonban csak az egyik büntetőjét dobta be, így döntetlennél támadhatott vissza a Valencia, de nem lett hosszabbítás, köszönhetően Prepelic legnagyobb klasszisokat idéző dobásának.

A Valencia legjobb dobói: Tobey 21/3, Williams 14/6
Az Efes legjobb dobói: Anderson 16/6, Micics 16/3, Larkin 13/9, Singleton 12/3

Himki Moszkva (orosz, 2-11) – CSZKA Moszkva (orosz, 10-3) 87-96

A Himki Moszkva megpróbáltatásai a városi rivális CSZKA ellen folytatódtak tovább a hét második felében, hiszen Mike James (36/18 pont, 10 gólpassz, 9 lepattanó, 7/6 tripla) extraklasszis, egy lepattanó híján tripla-duplát hozó, 51 indexpontos teljesítményével diadalmaskodott a címvédő. Az eddigi legfőbb MVP-várományos produkciójára elfogytak a jelzők, a 36 pont és a 10 gólpassz is karriercsúcs az esetében, az 51 indexpont pedig a hatodik legjobb a liga történetében. Egyetlen percig sem forgott veszélyben a CSZKA zsinórban aratott nyolcadik győzelme, ennek és a Barca hét eleji vereségének köszönhetően pedig  holtversenyben az élre állt az Itudisz-csapat.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 26/9, Jerebko 16/9, Mickey 11/3, Monroe 10
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 36/18, Hilliard 15/6, Milutinov 11, Bolomboy 10

Panathinaikosz OPAP (görög, 4-8) – Zalgiris Kaunas (litván, 6-7) 69-81

Hatmeccses vereségsorozatát sikerült megszakítania a Zalgirisnak a Panathinaikosz otthonában, a litvánok Marius Grigonis (24/18 pont, 6 lepattanó, 8/6 tripla) vezérletével végig vezetve tudták megnyerni a zöldek csatáját. A Pana 50-50-nél kiegyenlített, ledolgozta az addig állandósult 10 pont körüli hátrányát. A Zalgiris azonban 13 megválaszolatlanul szerzett ponttal tudott újra elhúzni, innen pedig már nem volt visszaút a Panának.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Nedovics 12/6, Mack 10/9, Papajannisz, Papapetru 10-10
A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 24/18, Hayes 14/9, Jokubaitis 10/3

FC Bayern München (német, 9-4) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 3-9) 76-62

A Bayern München továbbra is szépen csendben tartja magát a CSZKA-Barca duó mögött a harmadik helyen, hiszen a bajorok az ASVEL elleni meccsüket is hozni tudták. Méghozzá ismét csak a nagyon stabil védekezésükre alapozva, végig 15-20 pont körüli fórban játszva, roppant impresszív módon tették mindezt. A Bayern legjobbja ezúttal a dupla-duplázó Jalen Reynolds (17 pont, 11 lepattanó) volt.

A Bayern München legjobb dobói: Reynolds 17, Djedovics 11/9, Radosevic 11
Az ASVEL legjobb dobói: Freeman 12/9, Yabusele 10/3