Euroliga: Örömünnep Belgrádban

A délutáni bejelentés után a helyi kedvencek még dobtak egyet a hangulaton Belgrádban, nagy győzelmet aratott ugyanis a Zvezda a Barcelona felett. Egyre javuló játékával veretlen maradt a Fener, az egy gólpassz híján tripla-duplázó Calathes az utolsó másodpercekben a sírból hozta vissza a Panát Bambergben, a Galatának pedig a triplacsúcs is kevés volt a Maccabi ellen.

Alapszakasz, 3. forduló

Crvena Zvezda mts (szerb, 2-1) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 1-2) 76-65

Igazi ünnepet varázsolt a Marko Gudurics (21/3 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó, 2 labdaszerzés, 12/9 mezőnyből) karriercsúcsával repített Zvezda a Barcelona elleni mérkőzéséből, ez a találkozó nagyszerű reklám volt a 2018-as Final Four helyszínének, a belgrádi Kombank Arenának. Az erre vonatkozó délutáni bejelentés után – és minden bizonnyal egyébként is így lett volna – estére zsúfolásig megtelt ez a nagyszerű létesítmény, ahol az ismét elképesztő hangulatot teremtő szerb szurkolók azt láthatták a meccs elején, hogy sokkal jobban teljesít a Barcelona. Pedig a vendégektől Navarro, Doelmann és Koponen is hiányzott, ám elsősorban az előlépő rutinos Brad Oleson (15/9 pont, 5 gólpassz) első negyedbeli 10 pontjával 16-9-re vezetett a Barca tízpercnyi játék után.

A folytatásban aztán a szintén nagyon jól kezdő Pau Ribas (9/9 pont) is kivált a játékból, Gudurics és az ismét nagyon jól játszó Marko Szimonovics (13/9 pont, 5 lepattanó) viszont ekkor kezdtek csak igazán belelendülni. Repesztett is egy 16-0-s rohanást a Zvezda, így a félidőben már 40-31-es állást mutatott az eredményjelző, 31-15-re nyerte a második játékrészt a Zvezda. Félidő után aztán már nem változott a játék képe, a csapatszinten 28 gólpasszt kiosztó hazaiak kézben tartották a meccset, valaki mindig lendíteni tudott rajtuk, így teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Gudurics 21/3, Szimonovics 13/9, Bjelica 12
A Barcelona legjobb dobói: Oleson 15/9, Claver 12

Fenerbahce (török, 3-0) – Zalgiris Kaunas (litván, 1-2) 82-68

Egyre jobban kezd hasonlítani tavalyi önmagára, és különösebb izgalmak nélkül, magabiztosan le tudta győzni a Fenerbahce a Zalgirist. Ezzel a CSZKA Moszkva mellett a másik tavalyi döntős is veretlen tudott maradni, ezt pedig három forduló után mindössze ez a két csapat mondhatja el magáról, ami jól mutatja az idei mezőny kiegyenlített erőviszonyait. Ekpe Udoh (14 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) mellé ezúttal a másik magasember, az első jó meccsét játszó Jan Vesely (14 pont, 3 lepattanó) is fel tudott nőni végre, a rugólábú cseh tőle szinte hihetetlen módon ráadásul 8/8 büntetőt értékesített. Alaposan hozzájárult ezzel a Fener 22/21-es mutatójához a vonalról, ezekkel az „ingyenpontokkal” jelentősen megkönnyítette a saját dolgát a török gárda. Kosztasz Szlukasz (8/3 pont, 11 gólpassz) ezúttal is kiváló vezére volt a sárga-kékeknek, nagyban neki köszönhetően végig kontrollálta a meccset a Fener.

A Fenerbahce legjobb dobói: Udoh, Vesely 14-14, Antics 11/9, Bogdanovics 10
A Zalgiris legjobb dobói: Westermann 15/6, Motum 14/6, Milaknis 10/6

Brose Baskets Bamberg (német, 1-2) – Panathinaikosz Superfoods (görög, 2-1) 83-84

A meccset lezáró 11-0-s rohamnak, és Nick Calathes (13/3 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz, 3 labdaszerzés) meccsnyerő kosarának köszönhetően győzelemmel mutatkozott be Xavi Pascual a Panathinaikosz kispadján a Bamberg otthonában. Egy félig-meddig már elvesztett meccset hozott vissza ezzel a Pana, amit a második félidőben egyértelműen a Bamberg uralt. A találkozó első felében még jobbára a K.C Rivers (18/9 pont) és James Feldeine (16/12 pont, 3 gólpassz) tripláira építő görögök vezettek, a 37-42-es nagyszünet után azonban a Bamberg percei következtek. Nikosz Ziszisz (13/3 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) ezúttal is vérbeli vezére volt a germenáknak, Nicolo Melli (17/12 pont, 4/4 tripla) és Janis Strelnieks (16/3 pont) megállíthatatlanok voltak, így egy hatalmas, 17-2-es rohammal nyitotta a második félidőt a házigazda.

Három perccel a vége előtt még mindig 83-73-ra ment a Bamberg, ekkor azonban újra megvillant Rivers és Feldeine, illetve James Gistnek (10 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) is volt egy parádés 2+1-es alley-oop zsákolása, így hirtelen már csak egyetlen pont volt a különbség. 83-82-nél, 8 másodperccel a vége előtt az alapvonalról jöhetett a Pana, Calathes nagy passzát Rivers nem tudta kosárra váltani, a tripla-dupláról emiatt lemaradó irányító ezt követően nagyot mentett a két ember közül elhozott támadólepattanóval, amit egyből vissza is tett. Ezzel az övé lett a meccsnyerő dobás, hiszen Darius Miller (12/6 pont, 3 lepattanó) kihagyta a meccs utolsó kísérletét, nagyon értékes győzelemnek örülhettek tehát a görögök.

A Bamberg legjobb dobói: Melli 17/12, Strelnieks 16/3, Ziszisz 13/3, Miller 12/6
A Panathinaikosz legjobb dobói: Rivers 18/9, Feldeine 16/12, Calathes 13/3, Gist 10

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 1-2) – Galatasaray Odeabank (török, 0-3) 98-92

Nagy tűzijátékot rendezett, és remek meccset játszott egymással a két nyeretlen csapat, a Maccabi és a Galatasaray, ami után az izraeliek rossz sorozata szakadt meg. Ezzel Xavi Pascual mellett a másik újonnan kinevezett vezetőedző, Rami Hadar is győzelemmel mutatkozott be, és ezzel elindulhat felfelé ez az egyébként nagy potenciállal bíró gárda is. A Galatát ezzel szemben igencsak érzékenyen érintheti ez a vereség, hiszen ezúttal úgy kaptak ki a törökök, hogy végig partiban voltak ellenfelükkel és klubrekordot jelentő 15 triplát süllyesztettek el. Ebből Justin Dentmon (22/12 pont, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés), Vladimir Micov (18/15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Sinan Güler (15/12 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz) vállaltak oroszlánrészt, és a sors fintora, hogy épp ez a fegyver okozta végül a vesztüket. 77-76 után ugyanis Devin Smith (17/9 pont, 3 lepattanó) kétszer, Sonny Weems (23/9 pont, 5 lepattanó) pedig egyszer villant a 6.75-ös vonal mögül, ráadásul bő három percen keresztül nem engedélyezett mezőnykosarat a Maccabi az isztambuliaknak, így végül az izraeliek örülhettek.

A Maccabi legjobb dobói: Weems 23/9, Smith 17/9, Iverson 17, Goudelock 12, Zirbes 10
A Galatasaray legjobb dobói: Dentmon 22/12, Micov 18/15, Güler 15/12, Thompson 10