Euroliga: Végre rangadót nyert a Pana

A rájátszásba jutásért küzdő Panathinaikosz a negyedik Efest verte Calathes tanári játékával – De Colo újra MVP-formában vezeti a CSZKA Moszkvát – a Real Madrid túlélte a Darüssafaka nagy hajráját – a Milano vezéráldozat árán nyert meg egy fantasztikus, hosszabbításos meccset Gran Canarián

Alapszakasz, 21. forduló

CSZKA Moszkva (orosz, 16-5) – Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 6-15) 99-69

Érvényesítette a papírformát és alaposan visszavágott a CSZKA Moszkva a Buducsnosztnak az első körben elszenvedett meglepő podgoricai vereségéért. Az oroszok végig magabiztosan vezettek, majd a 27-8-ra megnyert utolsó negyedükkel kiütésessé tették a végeredményt. Rossz hír nemcsak a Buducsnoszt, de a többi csapat számára is, hogy az ezúttal 38 indexpontig jutó Nando De Colo (26/12 pont, 7 gólpassz, 7 lepattanó) ismét remekelt és MVP-formájában játszik, és ezzel csapatát is egy szinttel feljebb helyezi.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 26/12, Hackett 17/3, Rodriguez 14/9, Hines 11
A Buducsnoszt legjobb dobói: Cole 11/3, Bell 10/6

Nando De Colo újra MVP-formában:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Darüssafaka Tekfen (török, 3-18) – Real Madrid (spanyol, 17-4) 82-86

Túlélte a Darüssafaka késői hajráját a Real Madrid, a címvédőnek minden tudására szüksége volt a végjátékban a győzelem bebiztosításához. A Rudy Fernandez és Felipe Reyes nélkül felálló Real – akiktől Sergio Llull is kivált már az elején – abszolút kontrollálta az első három negyedet, 58-72 után viszont a Dacka nagy erőfeszítések árán elkezdett felzárkózni, és a remeklő Toney Douglas (27/18 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó) hatodik triplájával 82 pontnál ki is egyenlített az utolsó percben. A madridiak azonban faultokat harcoltak ki, Tavares és Campazzo pedig hibátlanul büntetőztek, így végül nem égtek meg a királyiak.

A Darüssafaka legjobb dobói: Douglas 27/18, Evans 18/6, Özmizrak 11/9
A Real Madrid legjobb dobói: Randolph 15/3, Thompkins 15/6, Carroll 12/3, Prepelic 10/3

Panathinaikosz OPAP (görög, 9-12) – Anadolu Efes (török, 13-8) 88-75

A legutóbbi három meccsét elveszítő Panathinaikosz Nick Calathes (20/6 pont, 13 gólpassz, 8 lepattnó) parádés játékával le tudta győzni az Efest, ez a szép győzelem pedig lélektanilag is nagyon fontos lehet a több kínos vereséget is elszenvedő athéniak számára, akik így is mindössze egy győzelemre vannak a rájátszástól. A Pana nagyon jó felfogásban kezdte a derbit, már az elején ők diktálták a tempót. Igazán nagy különbséggel aztán csak a második félidőben húztak el egy 15-1-es rohanással (57-38), innen viszont még feljött 59-69-ra egy szintén óriási, 18-2-es futással az Efes. A Pana azonban nem esett össze, a kis híján tripla-duplázó Calathes újra csapata élére állt és egy újabb, ezúttal 14-2-es szakasszal immár végérvényesen elhúztak a görögök.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 20/6, Thomas 14, Kilpatrick 13/6, Gist 11
Az Efes legjobb dobói: Beaubois 15/9, Simon 14/6, Pleiss 13/3, Moerman 10

Nick Calathes élményszámba menő megmozdulásai:

Herbalife Gran Canaria (spanyol, 6-15) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 10-11) 104-106 h.u.

Egy óriási, hosszabbításba torkolló meccset játszott egymással a Gran Canaria és a Milano, ahol a győzelmet ugyan behúzták végül az olaszok, ám remek centerüket, Arturas Gudaitist egy igen súlyosnak tűnő térdsérüléssel elveszítették. Nem lehet tehát felhőtlen az öröm az Olimpia háza táján, pedig az igen fontos siker mellett a frissen igazolt James Nunnally (22/6 pont) kiváló bemutatkozása is erre adhatott volna okot. A Milano győzelmének értékét tovább növeli, hogy a taljánok nemcsak Gudaitist, hanem kipontozódás miatt az elsőszámú vezért, Mike Jamest (22/6 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) is nélkülözték már a rendes játékidő hajrájától. A végig igen szoros meccset egyébként a remeklő Marcus Eriksson (28/15 pont, 3 gólpassz) mentette hosszabbításra egy hihetetlen egylábas triplával, a túlóra során azonban Nunnally egymaga 10 pontot szórt, és az utolsó másodpercekben Eriksson potenciális meccsnyerő triplája leperdült a gyűrűről.

A Gran Canaria legjobb dobói: Eriksson 28/15, Tillie, Hannah 12/6-12/6, Strawberry 10/9
A Milano legjobb dobói: Micov 24/6, James, Nunnally 22/6-22/6, Kuzminskas 12