Euroliga: Wilbekin-parádéval megvan az első a Maccabinak

A Pana könnyedén, a CSZKA pedig rozsdásan is hozta a kötelezőt, arról pedig Scottie Wilbekin gondoskodott, hogy nem született meglepetés csütörtökön.

FC Barcelona Lassa (spanyol, 1-2) – FC Bayern München (német, 1-2) 83-73

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Tomic 18, Singleton 15/6, Pangos 12/3, Blazic 11/3, Oriola 10
A Bayern München legjobb dobói: Lo 16/6, Lucsics 12/6, Barthel 11/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

CSZKA Moszkva (orosz, 3-0) – Darüssafaka Tekfen (török, 1-2) 79-75

A Maccabi elleni nehéz keddi győzelem után egy kicsit fáradtan mozgott és csak annyit adott ki magából a CSZKA Moszkva a Darüssafaka ellen, amennyi a győzelemhez szükséges volt. A Michael Eric (15 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) által vezetett törökök jól kihasználták az oroszok enerváltságát és szokatlanul gyenge támadójátékát, és 33-42-es előnybe kerültek. Ekkor azonban az első félidőben még pont nélkül álló Cory Higgins berámolt 10 egységet, a CSZKA pedig megrázta magát és egy 27-6-es rohammal megfordította a találkozót.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 14, Kurbanov 13/3, Rodriguez 11/3, De Colo 10
A Darüssafaka legjobb dobói: Eric 15, Kidd 15/3, McCallum 14/6

Panathinaikosz OPAP (görög, 2-1) – Herbalife Gran Canaria (spanyol, 1-2) 102-87

Mindössze fél negyeden keresztül okozott gondot a Panathinaikosz számára a Gran Canaria, 6-12 után azonban ritmust fogtak a görögök és könnyedén behúzták a találkozót. Lényegében a cserék hozták a győzelmet a Pana számára, hiszen a szuper hatékony Keith Langford (16 pont, 11/8 mezőnyből) mögött/mellett összesen 65 pontot szerzett a második egység, amiben Lukas Lekavicius (16 pont) és Joannisz Papapetru (15/3 pont, 7 lepattanó) vállaltak főszerepet.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Langford, Lekavicius 16-16, Papapetru 15/3, Pappasz 13/6, Thomas 12
A Gran Canaria legjobb dobói: Evans 15/6, Eriksson 15/15, Hannah 12/3, Fischer 10

Keith Langford és Joannisz Papapetru megmozdulásai:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 0-3) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 1-2) 68-78

Ezúttal is alaposan megnehezítette ellenfele dolgát, de a Maccabi ellen sem jött össze végül a győzelem a Buducsnoszt számára. Nem úgy az izraelieknek, akik a Pana és a CSZKA elleni roppant szoros vereségek után már igazán rászolgáltak a sikerre. Ehhez azonban Scottie Wilbekin (28/18 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) hatalmas extrája és a végére összeálló védekezés kellett a Maccabinak, hiszen a záró negyed első 9 percében mindössze 2 pontot engedélyeztek a Buducsnosztnak, és ez idő alatt ő maguk 20 egységet rámoltak be a hazai gyűrűbe.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Jackson 13/9, Gordics 12/9, Omic 12
A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 28/18, Roll 12/3, Black 10