FIBA EC, 2. forduló - A Kolozsvár nagy meccset nyert

Az Alba Fehérvár győzelme mellett a Nanterre nyert még keleten a FIBA Europe Cup 2. fordulójának szerdai játéknapján - Dramicsaninék, illetve a magyar vagy egykor Magyarországon is megforduló légiósokkal teli Marosvásárhely nagyon kikapott, a Kolozsvár viszont Barróval és Török Rollanddal nagy meccset nyert Törökországban.

A keddi játéknapról beszámoltunk már tegnap. Nyugatra mindössze két mérkőzés maradt szerdára. Az egyikről, az Alba Fehérvár Brüsszel elleni győzelméről ejtettünk már szót, a Sopron csoportjában pedig a Nanterre a Portót fogadta. A franciák ha nem is magabiztosan, de vezettek az első félidőben, a harmadik negyedet azonban 20-7-re bukták el, fordult a kocka. A negyedik felvonásban aztán új erőre kaptak, így végül győztek (81-73).

Keleten, az F-csoportban 20-4-gyel nyitott a Bnei Herzliya a Prievidza ellen, onnan nem volt visszaút a szlovákoknak (89-64) - a vesztesnél Rasztko Dramicsaninnak sem ment igazán a játék (5 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda, 2/13 mezőny). A G-csoportban a Kolozsvár nagy meccset játszott Törökországban - a második félidő nagy részében vettek a románok, de a végén Alekszandar Rasics duplája kellett 7 másodperccel a vége előtt, hogy győzzenek (72-73). A vendégeknél Ousmane Barro (8 pont, 7 pattanó, 9 VAL) és Török Rolland (3 pont) is pályára léptek. A csoport másik találkozóján a KB Peja 32-15-re megnyerte a második negyedet a Petrolina AEK ellen, és bár visszajöttek a ciprusiak a meccsbe, de végül 87-82-re győztek a koszovóiak.

A másik koszovói gárda, a Sigal Prishtina hiába dolgozta le első negyedben összeszedett 15 pontos hátrányát és harcolta ki a hosszabbítást, a Rilski Sportist nyerte végül a ráadást (100-104). Az I csoportban a Marosvásárhely a litván Prienu-Birstonóhoz látogatott, és hatalmas zakót kapott a román együttes (99-61) - a vendégeknél Polyák László 4 ponttal zárt, Lázár László (6 pont, 6 pattanó, 12 VAL) pedig az ex-szolnoki és fehérvári Ernests Kalve (17 pont, 12 VAL) mellett a leghasznosabb volt. Az egykor a Falcóban játszó Goran Martinics 9 ponttal (3/10 mezőny) és 7 gólpasszal (6 eladott labda) járult hozzá ehhez a mérkőzéshez, míg a Fehérváron is kosarazó Dalibor Djapa 11 ponttal Kalve mögött a legeredményesebb játékos volt a románoknál. A J-csoportban a Pardubice egy fordulatos meccsen 4 perccel a vége előtt még vezetett (75-71), innen lett a vége 75-80 a Cmoki-Minszknek. Az Apoel pedig a 10 ponttal megnyert harmadik negyedének köszönhetően győzött a litván Siauliai otthonában (75-84).