FIBA EC: A Sassari az idei bajnok

A szárdok egy nagyon jó meccsen, idegenben őrizték meg a Würzburg elleni első meccsen szerzett szűk előnyüket, így elhódították a trófeát.

Döntő, visszavágó

s.Oliver Würzburg (német) – Dinamo Sassari (olasz) 79-81

A Sassari odahaza ötpontos győzelmet aratott a múlt héten a FIBA EC döntőjének első összecsapásán, úgyhogy teljesen nyílt visszavágóra lehetett számítani. Ez így is lett, főleg, hogy a Würzburg már az első percben ledolgozta hátrányát az 5-0-s kezdésével. Ezt követően aztán az első félidőben állandósult a németek 1 és 9 pont közötti vezetése, azaz folyamatosan a kritikus különbség környékén ingadozott az eredmény. A legnagyobb távolság 57-46-nál alakult ki a felek között, és ekkor jött a mérkőzés és a végső győzelem sorsát egyaránt döntő módon befolyásoló szakasz. Ám nem úgy, ahogy azt a népes germán szurkolósereg várta, a Sassari ugyanis egy 9-0-s rohammal azonnal visszajött a meccsbe, ezzel megalapozva maguknak a jó folytatást. A negyedik negyedben már rendre a szárdok vezettek néhány ponttal, a legvégén pedig jól is büntetőztek, így nem engedtek az első meccsen megszerzett előnyükből és kettős győzelemmel hódították el a trófeát. A kulcs ezen a meccsen Dyshawn Pierre (19 pont, 7 lepattanó) feljavulása és a domináns palánk alatt játék volt a Sassari számára, akik a lepattanócsatát ugyan „csak” 36-31-re nyerték meg, a festékből szerzett pontok aránya viszont 46-28 volt a javukra. A Würzburgban Skyler Bowlin (20/18 pont, 5 gólpassz) és Cameron Wells (18 pont, 10 gólpassz) nyújtották a legjobb teljesítményt.

A FIBA Europe Cup győztese: A Sassari kettős győzelemmel, 170-163 arányban