FIBA EC: A Sassari is majdnem elszórakozta nagy előnyét

19 pontos idegenbeli győzelme után a Sassari negyedeken át kiesésre állt a Karsiyaka ellen, ám végül megmenekült és a Holonnal játszhat az elődöntőben. A másik ágon Würzburg-Varese párharc lesz.

Negyeddöntő, visszavágók

Alba Fehérvár – UNET Holon (izraeli) 101-74 h.u.

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Továbbjutott: A Holon 170-164-es összesítéssel

s.Oliver Würzburg (német) – Bakken Bears (dán) 86-70

Azt követően, hogy a Würzburg nagyon kedvező eredményt ért el, mindössze 1 pontos hátrányt szedett össze az első meccsen a Bakken ellen, a visszavágón már nem adott esélyt riválisának. Bár az elején, 9-19-nél még nem úgy tűnt, hogy ebből germán gála lesz, a hazaiak a 24-9-re megnyert második negyedükkel teljesen megváltoztatták a meccs képét, a második félidő pedig már örömjátékot hozott Jordan Hulls (19/12 pont, 5 gólpassz) és társai számára.

Továbbjutott: A Würzburg 161-146-os összesítéssel

Pallacanesto Varese (olasz) – Filou Oostende (belga) 72-57

A Würzburgoz hasonlóan a Varese sem kezdett túl jól az első meccs jó eredménye (73-70) után odahaza, a végére azonban az olaszok is nagyon simán nyertek és jutottak az elődöntőbe. Az Oostende egy félidőig bírta Ronald Moore-ékkal (14/9 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó), akik a nagyszünet után 20-5-tel nyitottak és gyorsan lezárták az érdemi kérdéseket.

Továbbjutott: A Varese kettős győzelemmel, 145-127-es összesítéssel

Dinamo Sassari (olasz) – Pinar Karsiyaka (török) 83-83

Látszólag könnyedén jutott tovább a Sassari a törökországi 87-68-as győzelme után a Karsiyaka ellen, a szárdoknak ugyanakkor vért kellett izzadniuk ezért a sikerért, hiszen sokáig kiesésre is álltak a 40 perc során. Sek Henry (24/18 pont, 5 gólpassz), Birkan Batuk (19/9 pont) és Erving Walker (18/12 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) vezérletével ugyanis nagyon jól álltak bele ebbe a meccsbe az izmiriek, nem ismertek elveszett labdát és már a második negyed elejére ledolgozták hátrányukat (16-37), amit egészen a harmadik negyed végéig (48-69) tartottak és közben vezettek már 26 ponttal (33-59) is. A hajrát azonban nem bírták, a Sassari viszont alaposan rákapcsolt, Achille Polonara (14 pont, 8 lepattanó) vezetésével 33-14-re megnyerte az utolsó játékrészt és kis híján a meccset is.

Továbbjutott: A Sassari 170-151-es összesítéssel