A végén fordított a Maccabi a rangadón

Hét mérkőzésből öt összecsapáson is vendégsiker született az Adria-Liga múlt hét végi fordulójában. A két éllovas és a két sereghajtó találkozója után is a látogatók örülhettek, a KK pedig újabb kellemetlen hazai vereséget volt kénytelen elkönyvelni. Egy roppant pontszegény meccsen a forduló legjelentősebb múltra visszatekintő meccsén is vendégsiker született.

Hemofarm - Partizan 66-87 (20-25, 21-22, 9-19, 16-21)
A 2200 néző előtt lejátszott meccsen a mély gödörben lévő verseci gárda egy félidőn át tudta tartani a lépést a címvédővel, amely a harmadik negyedben mutatott hatékony védekezésével eldöntötte a meccset. A belgrádiakkal szemben a Hemofarm játékosai mindössze 6 gólpasszt tudtak kiosztani egymásnak, a címvédő a triplákat 50% fölötti hatékonysággal dobó Partizan a papírformának megfelelően biztosan nyert.
Érdekességek a statisztikából.
Hemofarm: Pantics (22 p., 9/16 dupla, 4/5 bünt., 4 lep.), Sutalo (12 p., 2/3 dupla, 2/4 tripla, 2/2 bünt.). Nesovics (8 p., 2/4 dupla, 1/2 tripla, 1/1 bünt., 2-2 lep .és ea).
Partizan: Raduljica (17 p., 6/8 dupla, 5/7 bünt., 6 lep.), James (15 p., 6/9 dupla, 1/1 tripla, 2 gp.), Lucsics (8 p., 2/3 dupla, 0/2 tripla, 4/4 bünt., 3-3 lep. és szerz.,2 gp), Andusics (8 p., 2/2 dupla, 1/2 tripla, 1/2 bünt., 3 ea.).

Zlatorog - Helios 67-73 (19-21, 14-11, 15-23, 19-18)
A sorozat két utolsó helyén álló szlovén gárda mindössze 300 néző előtt lejátszott találkozóján a vendég Helios a kiegyenlített eső félidő után a harmadik negyedben vitte döntésre a dolgot. Hiába nyerte 33-23-ra, 14 támadót szerezve a lepattanócsatát a Zlatorog, nyilván volt némi nyomás a hazai játékosokon, s ez elsősorban az igen gyenge triplamutatóban (4/23, 17,4%) nyilvánult meg, miközben a vendégek aránylag jó hatásfokkal dobtak távolról (7/17, 41,2%). A Helios szervezettebb, jobb csapatjátékát jelzi a 16-7-es "győzelme" a gólpasszok tekintetében.
Zlatorog:  Omic (6/9 dupla, 5/7 tripla, 10 lep., 3 ea.), Skific (11 p., 5/8 dupla, 0/6 tripla, 1/3 bünt., 7 lep. (4 támadó), Nikolic (10 p., 2/3 dupla, 6/7 bünt., 5 lep. (3 támadó)).
Helios: Bubnic (18 p., 4/6 dupla, 2/2 tripla, 4/4 bünt., 5 lep, 3-3 gp. és ea.), Pasalic (16 p., 6/8 dupla, 1/3 tripla, 1/2 bünt., 4 lep., 2 blokk), Prepelic (10 p., 1/5 dupla, 1/6 tripla, 5/6 bünt., 7 gp., 3 szerz., 6 ea.).

Cedevita - Maccabi 77-83 (15-15, 25-23, 21-21, 14-24)
A tavasz összecsapását 3500 néző előtt rendezték, s három negyeden át a legszebb napjaira emlékeztetően parádézó Matjaz Smodis vezette Cedevita akarata érvényesült. Addig szoros küzdelemben, magas színvonalú játék mellett, ha szűken is, de vezetett a 2. helyen álló zágrábi brigád. A befejező negyedben aztán "elővette" azt a védekezését a Maccabi, amelynek köszönhetően ott van az Eurloliga legjobb 8 csapata között. Az izraeli sztárcsapat remek csapatmunkája révén a záró szakaszban a maga javára fordította a remek mérkőzést, amely méltó volt az Adria-Liga két legjobb együtteséhez.
Cedevita: Smodis (16 p., 4/4 dupla, 2/3 tripla, 2/2 bünt., 4 lep., 2 ea.), Owens (5/8 dupla, 1/3 tripla, 3/3 bünt., 4 lep., 2 gp.), Bazdaric (12 p., 0/2 tripla, 2/4 tripla, 6/6 bünt., 7 lep., 3 szerz.).
Maccabi: Hendrix (14 p., 6/9 dupla,  2/2 tripla, 5 lep.), Smith (14 p., 2/3 dupla, 3/6 tripla, 1/2 bünt., 8 lep.), Eliyahu (14 p., 7/11 dupla, 6 lep.), Blu (12 p., 0/2 dupla, 2/4 tripla, 6/6 bünt.).

Buducsnoszt - Siroki 69-61 (14-13, 22-13, 17-20, 15-15)
A montenegrói és a bosnyák gárda küzdelmes,de nem túl látványos, amolyan igazi "védekezős" összecsapást vívott egymással. A hazaiak a második negyedben nyújtott átlagon felüli támadójátékukkal olyan előnyt szereztek, amelynek nagy részét elsősorban a hatékony védekezésük révén szünet után meg tudtak tartani,de sikerükhöz azért a Siroki aránylag gyenge (10/17, 58,8%) büntetőzése és 16 eladott labdája is kellett.
Buducsnoszt: Dubljevics (15 p., 6/6 dupla, 1/4 tripla, 0/2 bünt., 5 lep, 3 szerz.), Milosevics (9 p., 1/2 dupla és bünt., 2/2 tripla), Vitkovac (9 p., 2/4 dupla, 0/1 tripla, 5/6 bünt. 5 lep., 2-2 gp .és szerz.), A. Popovics (9 p., 4/8 dupla, 1/1 bünt.), Ivanovics (9 p., 0/1 dupla, 1/6 tripla, 6/6 bünt., 3 gp., 2 ea.)
Siroki: Vladovic (15 p., 4/7 dupla, 1/2 tripla, 4/8 bünt., 4-4 gp. és ea.), Collins (15 p., 7/12 dupla, 1/1 bünt., 6 lep., 3 ea..), Pilepic (10 p, 2/4 dupla, 2/3 tripla, 3-3 lep .és gp.), Planinc (10 p., 4/5 dupla, 2/ 4 bünt., 2 lep., 3 ea.).

Crvena Zvezda - Krka 82-78 (16-21, 19-17, 25-21, 22-19)
A jó formába lendült Zvezda a vártnál jóval nagyobb ellenállásba ütközött, jól kezdett és nagyon nehezen adta meg magát a Krka. A belgrádi együttes sikeréhez nagyon kellett, hogy a lepattanóharcot nagy fölénnyel (42-27) nyerje a Zvezda. Bár lehet Szvetiszlav Pesics együttesének szurkolótábora könnyedebb estére számított, végül izgalmas meccsen csak örülhetett a hazai sikernek.
Érdekessgek a statisztikából.
Zvezda: B. Popovics (19 p., 4/6 dupla, 1/2 tripla, 8/9 bünt., 4 gp., 2-2 lep. és szerz.), P. Popovics (16 p., 6/10 dupla, 4/4 bünt., 9 lep), Lesics (16 p., 4/5 dupla, 2/4 tripla, 2/5 bünt., 8 lep.)
Krka: Z. Dragic (19 p., 5/10 dupla, 3/5 tripla, 1/3 bünt., 4-4 lep (3 támadó), gp. és ea., 3 szerz.), Balazic (15 p., 3/6 dupla, 2/4 tripla, 3/3 bünt., 4 lep.), Lalic (10 p., 3/4 dupla, 4/4 bünt.)

KK Zagreb - Radnicski 76-81 (18-26, 12-15, 30-22, 16-18)
Újra lejtőre került a Zágráb, mégiscsak kereshettek egy csomót a KK-n, akik "Muláék" ellen fogadtak. Az első félidő egyértelműen a vendég kragujevaci együttesé volt. A hazaiak aztán a harmadik negyedben Kasun és Krunoslav Simon révén Euroliga-szintű játékot nyújtva szorossá tették a partit, de ezzel el is lőtték a puskaporukat. A két Simon különmeccsét ugyan a hazai Krunosalv nyerte, a meccs végén mégis David örülhetett a győzelemnek a kiegyensúlyozottabb, kevésbé hullámzó teljesítményt nyújtó Radnicski játékosaként.
Zagreb: Kasun (26 p., 12/20 dupla, 2/7 bünt., 16 lep. (14 !! támadó), K. Simon 19 p., 5/9 dupla, 3/6 tripla, 10 lep.2-2 gp .és szerz., 5 ea.), Mulaomerovic (10 p., 4/5 dupla, 0/6 tripla, 2/2 bünt., 3 gp.).
Radnicski: Pavkovics (16 p., 1/4 dupla, 3/6 tripa, 5/5 bünt., 7 gp.), Scott (15 p., 5/10 dupla, 1/2 tripla, 2/3 bünt., 13 lep.2-2 gp., szerz. és ea.), Vukszanovics (13 p., 5/6 dupla, 1/1 tripla, 5 gp.).

Union Oimpija - Cibona 58-61 (15-9, 13-15, 17-13, 13-24)
A közel 5000 néző előtt lejátszott mérkőzés ezúttal "méltó" volt a két patinás, ám jelenleg mély hullámvölgyben lévő gárdához.  A küzdelem hevessége azért valóban hasonlatos volt a régi nagy Olimpija-Cibona derbikhez, a színvonal viszont fényévekre volt azoktól. Ehhez egy adalék: a hazaiaknak 25, a vendégek 20%-os volt a triplamutatójuk...Három negyeden át úgy tűnt, hazai pályán "behúzza" a derbit a Ljubljana, ám a záró szakaszban támadásban elkapta a fonalat az addig kiábrándítóan játszó Cibona, s megfordította a meccset.
Olimpija: Thompson (14 p., 5/11 dupla, 4/7 bünt., 6 lep.) Salin (13 p., 2/4 dupla, 3/5 tripla, 2-2 lep .és gp.), Blazic (10 p., 4/8 dupla, 0/3 tripla, 2/2 bünt., 6 lep.).
Cibona: Suton (17 p., 6/10 dupla, 0/1 tripla, 5/6 bünt., 10 lep.), Barbour (12 p., 4/6 dupla és bünt., 0/3 tripla, 6 lep., 3 gp.), Rudez (11 p., 1/3 dupla, 3/6 tripla, 4 lep., 5 ea.).