ACB Liga - Elődöntők: A Madrid és a Barca is söpréssel a döntőben!

Az első kör nagy meglepetései után - a Caja Laboral és a Valencia kiesése - az elődöntőkben már a papírforma érvényesült, magabiztosan jutott be a fináléba a két óriás, a Real Madrid és az FC Barcelona Regal! De a Zaragoza és a Gran Canaria együttesének sincs oka a szégyenkezésre, remek szezont tudhatnak maguk mögött, messze túlteljesítve a kitűzött célokat.

Real Madrid (1.) - CAI Zaragoza (6.) 3-0
84-76, 93-65, 63-77

Mindkét fél - jól tudván, hogy milyen fontos az újabb sorozat megkezdése -nagy elánnal kezdte meg a döntőért folytatott párharcot, ennek eredményeképpen a "blancók" Nikola Mirotic vezetésével csupán kétpontos előnnyel fordulhattak a második negyedre (18-16). Pablo Aguilar és a Zaragoza ezután sem engedték meglépni a Királyi Gárdát, minimális előnnyel 38-36-as állással mehettek a csapatok a nagyszünetre. A második félidőben nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a házigazdák, Nikola Mirotic (18 pont, 11 lepattanó) és Felipe Reyes (16 pont, 8 lepattanó) vezetésével nem forgott veszélyben a győzelem. A mérkőzés 37. percében - egy alley-oop-ot értékesítve - Rudy Fernández rosszul érkezett a parkettre, az utolsó perceket az öltözőben töltötte gyógykezeléssel, de szerencsére nem forgott veszélyben további játéka a következő találkozókon.

Két nappal később, szintén Madridban került megrendezésre a párharc második összecsapása. A vendég gárda csak az első percekben tudta tartani a Madrid tempóját (3. perc: 7-7), majd fokozatosan felőrölte őket a fővárosi alakulat. A második félidőben még inkább nyílott az a bizonyos olló, Jaycee Carroll (18 pont) és Sergio Rodriguez (11 pont, 8 gólpassz) irányításával kirajzolódott a két csapat közti különbség, látványos megoldásokkal, magabiztos győzelemmel (93-65), 2-0-s vezetéssel utazhatott Pablo Laslo és csapata Zaragozába.

Június 4-én az "életben maradásért" látta vendégül a zaragoza-i kiscsapat az alapszakaszgyőztes Real Madrid-ot. Az első félidőben szoros, küzdelmes játéknak örülhettek a lelkes rajongók valamint csapatuk kétpontos vezetésének a félidei szünetre menetel előtt (37-35). De a második 20 percben a liga MVP-jének választott Nikola Mirotic (18 pont, 5 lepattanó) és Tremmell Darden (13 pont) kitűnő összjátékának köszönhetően nem maradt kétség afelől, hogy a Madrid 3-0-ás eredménnyel jut fináléba. A Zaragoza így is minden dicséretet megérdemel, kitűnő szezont futott, túlteljesítve az elvárásokat.

Az első mérkőzés videós összefoglalója és statisztikája:

A harmadik mérkőzés videós összefoglalója és statisztikája:

FC Barcelona Regal (3.) - Herbalife Gran Canaria (7.) 3-0
69-63, 77-73, 62-84

Ez a párharc talán izgalmasabbnak ígérkezett, ugyanis nagy meglepetésre a Gran Canaria azt a Caja Laboral-t ütötte ki az első körben, amely a fináléra is esélyesnek számított. Még egy pikantériát tartalmazott ez a párosítás: az alapszakaszbeli két találkozón mindkétszer a Gran Canaria együttese hagyhatta el győztesen a parkettet! A jobb alapszakaszbeli helyezés értelmében a Barcelona otthonában, a Palau Blaugrana-ban kezdhették meg a felek a döntőért vívott harcot. Az első negyedben ismét a vendég gárda akarata érvényesült, a Barca védelme nehezen találta - egész mérkőzésen - a fogást a Báez-Nelson-Newley-Bellas négyesfogaton. Így a félidőt is minimális előnnyel zárták a "kanárik". A katalán gárda más szellemiségben jött ki az öltözőből, remek harmadik 10 percüknek köszönhetik győzelmüket, ahol C.J. Wallace (13 pont, 6 lepattanó) és Juan Carlos Navarro (14 pont) vették vállukra csapatukat, így 69-63-as végeredménnyel készülhettek a második találkozóra.

Csupán 4877 néző előtt kezdődött meg két nappal később a második viadal a Barca csarnokában, amely még nagyobb izgalmakat tartogatott, mint az első. Az egész mérkőzésen fej-fej mellett haladtak a felek, hol az egyik csapat vezetett néhány ponttal, hol a másik, nem lehetett megjósolni a meccs végkimenetelét. Az utolsó perceket azonban jobban bírta a házigazda együttes és Navarro (22 pont, 5 gólpassz, 2 lepattanó) vezetésével fontos győzelmet arattak a gránátvörös-kékek, egy győzelemnyire kerülve a döntőtől. Érdekesség, hogy a Barcelona - kivéve a lepattanócsatát, ott két labdával többet kaparintottak meg a Gran Canaria játékosai - minden mutatóban jobb volt, mégis nagyon kiélezett csatát láthatott a nagyérdemű.

A Kanári-sziget kosárlabda rajongói nem mindennapi hangulattal biztatták a harmadik meccsen övéiket. Ennek szellemében remekül kezdte a találkozót a házigazda alakulat, de a Barcelona nem  hagyta magát lerázni, olyannyira nem, hogy a félidőre 3 pontos előnnyel rendelkezett. A második félidőben robbantott a katalán sztárgárda: az ellenfél minden hibáját kihasználva keményen büntetett, Brad Oleson (17 pont, 2 gólpassz), Joe Ingles (12 pont, 4 lepattanó) és Marcelinho Huertas (10 pont, 6 gólpassz) örömjátékára nem volt válasza az így is erőn felül teljesítő Báez-fémjelezte Gran Canaria-nak.