Adria-Liga: veterán verte Crvena Zvezda

"Feltámadt" a KK Zagreb Croatia osiguranje, amely az előző hetek kiábrándító szereplése után könnyedén intézte el a Crvena Zvezdát. A Buducsnoszt magának tette nehézzé a jól küzdő Krka elleni meccset. Az Olimpija magabiztosan fektette két vállra a jelek szerint hullámvölgybe került Radnicskit, a Cedevita együttese pedig a Helios csarnokában is folytatta menetelését.

KK Co Zagreb - Crvena Zvezda 102-85 (33-19, 31-19, 14-21, 24-26)

Remek játékkal simán verte a KK Croatia osiguranje a Crvena Zvezdát. A legutóbb mind az Adria-, mind pedig. Euroligában súlyos vereséget szenvedő horvát gárda neves játékosai ezúttal hírükhöz méltó teljesítményt nyújtottak. Az összecsapás hőse a 37. életévét szeptemberben betöltő Damir Mulaomerovic volt, igazolva, hogy "jó az öreg a háznál", és fénykorára emlékeztető teljesítménnyel rukkolt ki. Olyan szinten hengerelt a KK Croatia, hogy a félidőben 64-38-ra vezetett. Az eddig látottakhoz képest 180 fokos fordulat áll be a teljesítményükben, s a helyenként sziporkázó játékukhoz a Zvezda csak asszisztálni tudott.

Érdekességek a statisztikából:

Zagreb: May (24 p., 5/9 dupla, 4/5 tripla, 2/2 büntető, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 1 szerzett, 4 eladott labda, Mulaomerovic (25:45 perc, 23 pont, 3/4 dupla, 5/6 tripla, 2/4 büntető, 3 gólpassz, 4 eladott labda), Kasun (20 p., 9/11 dupla ,2/3 büntető, 6 lepattanó, 2 gólpassz,  eladott labda), Simon (13 p.,1/4 dupla, 0/3 tripla, 11/12 bünte5 lepattanó, 10 gólpassz, 1 szerzett, 3 eladott labda),  Osbolt (8 p., 1/2 dupla, 2/2 tripla, 2 lepattanó, 2 gólpassz,1 eladott labda).

Zvezda: Morrison (27 p., 8/14 dupla, 3/5 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz, 2 eladott labda), Milutinovics (15 p., 4/6dupla, 1/1 tripla, 4/6 büntető, 5 lepattanó), Szubotics (10 p.,5/9 dupla, 0/1 tripla, 0/2 büntető, 7 lepattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda), Leszics (13:30 perc, 9 p., 2/3  dupla, 1/5 tripla, 2/6 büntető, 3 lepattanó).

Buducsnoszt - Krka 84-80 (30-17, 17-20, 26-23, 11-20)

Podgoricán, ha a vártnál kisebb különbséggel is, de összességében azért gond nélkül hozta az újabb hazai győzelmet a Buducsnoszt. A roppant erős dupla-duplát felmutató Vucsevics vezette montenegrói gárda már az első tíz percben megalapozta azt a vezetést, amelynek köszönhetően azért az egész mérkőzést kontrollálhatta - bár az is tény, hogy a végét kis híján elszórakozta. Az első meccsét az előző fordulóban megnyerő Krka Novo Mesto azért érdemel elismerést, mert egy pillanatra sem adta föl, bizonyította, hogy van tartása.

Buducsnoszt: Vucsevics (21 p., 10/13 dupla, 0/2 tripla, 1/1 büntető, 20 lepattanó, 1 gólpassz, 1 szerzett, 4 eladott labda, 1 blokk), Anderson (12 p., 3/3 dupla, 2/4 tripla, 2 gólpassz), Vitkovac (12 p., 5/9 dupla, 0/2 tripla, 2/3 büntető, 1 lepattanó, 1 gólpassz, 4 szerzett labda), Popovics (1 p.,2/3 dupla, 2/4 tripla, 1/3 büntető, 1 szerzett labda).

Krka: Jordan (17 p.,6/9 dupla, 5/5 büntető, 8 lepattanó), Z. Dragic (14 p., 4/7 dupla, 6/7 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz, 2 szerzett labda), Baxter (11 p., 3/7 dupla, 1/4 tripla, 2/3 büntető, 2-2 lepattanó, gólpassz, szerzett és eladott labda), Pavic (9 p., 3/9 dupla, 3/4 büntető, 6 lepattanó).

Union Olimpija -Radnicski 85-70 (27-19, 27-17, 11-21, 20-13)

A hétközi Euroliga-diadala után ezúttal az Adria-Ligában is nyert - méghozzá simán, gond nélkül - a szlovén sztárcsapat. A ljubljanaiak jól és hasznosan játszó légiósaik révén már az első félidőben megnyugtató, 18 pontos előnyre tettek szert. A harmadik negyedben ezek után kicsit lezserre vették a figurát,s a Radnicski - amelynek két "motorja", Pavkovics és Simon gyenge napoot fogott ki - becsületére legyen mondva, ezt kihasználva szorossá tette a meccset. A záró szakasz elején azonban hamar bebiztosította sikerét az Olimpija, amelyben Markota egyáltalán nem, Varda pedig csak alig játszott.

Olimpija: Thompson (17 p., 6/8 dupla, 1/1 tripla, 2/4 büntető, 9 lepattanó), Green (15 p.,2/5 dupla, 3/5 tripla,2/2 büntető, 9 lepattanó), Capin (14 p., 2/2 dupla, 3/7 tripla, 1/2 büntető, 4 gólpassz), Varda (10:45 perc, 9 pont 3/4 dupla, 3/5 büntető, 2 lepattanó).

Radnicski: Scott (20 p., 7/16 dupla, 1/2 tripla, 3/5 büntető, 5 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda, 2 blokk), Simon (10 p., 4/12 dupla, 2/4 büntető, 7 lepattanó), Geddefors (11 perc, 9 p., 1/3 dupla, 2/4 tripla, 1/4 büntető), Markovics (7 p., 1/2 dupla, 1/3 tripla, 2 lepattanó, 7 gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda).

Helios Domzale - Cedevita 62-87 (13.24, 17-18, 20-15, 12-30)

Folytatta remekmenetelését a Cedevita, amely a nyeretlen szlovén együttes otthonában is biztosan győzött. Az első negyedben megmutatta hazai csapatnak,hogy nem lesz túl sok keresnivalója. A két kiegyenlített, középső negyed után aztán a záró szakaszban a Cedevita fölényessé tette sikerét.A horvát csapat győzelme nem, a 25 pontos különbség viszont igenis meglepő.

Helios: Gay (13  p., 4/5 dupla, 0/3 tripla, 5/5 büntető, 4 gólpassz, 1 szerzett labda), Pasalic (12 p., 2/8 dupla, 2/5 tripla, 2/2 büntető, 10 lepattanó (5 támadó), Cebular (11 p., 3/5 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető, 1 lepattanó, 3 gólpassz, 2 eladott labda), Bubnic (9 p., 4/9 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető, 9 lepattanó (5 támadó)).

Cedevita: Warren (15 p., 3/5 dupla, 1/2 tripla, 6/6 büntető, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Draper (15 p., 5/5 dupla, 1/4 tripla, 2/3 büntető, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett, 4 eladott labda), Smodis (12:45 perc, 11 p., 4/5 dupla, 0/1 tripla, 3/3 büntető, 1-1 lepattanó, gólpassz, szerzett és eladott labda), Owens (8 p., 1/4 dupla, 6/6 büntető, 8 lepattanó).