Az Adria Liga 9. fordulójában óriási csatában, az utolsó pillanatokban fordítva tartotta meg 100%-os mérlegét a listavezető Zvezda.

Szolnoki Olaj KK (magyar, 5-4) - Zadar (horvát, 2-7) 82-81

A mérkőzés hosszabb összefoglalóját ezen a linken elolvashatjátok!

A Szolnok legjobb dobói: Vojvoda 36/27, Wittmann 14/9, Szinovec 9, Lóránt 9.
A Zadar legjobb dobói: Florence 21/12, Sango 15/15, Sobin 14.

Krka (szlovén, 5-4) - Mega Leks (szerb, 5-4) 72-80
(20-23, 23-22, 16-15, 13-20)

Szinte végig vezetett az első félidőben az ezt a fordulót még Mega Vizura néven kezdő, ám ma estére már Mega Leks néven működő vendég alakulat. Nagyobb előnyt egyszer tudtak csak kialakítani, a második negyed közepén 9 egységgel vezetettek, de Jokics triplája kellett ahhoz, hogy ne a Krka vezessen a nagyszünetben (43-45). A harmadik negyedben végig egymás nyakán volt a két csapat, 1-2 pontos távolsággal követték egymást a felek. A mérkőzés a záró játékrész közepén dőlt el, amikor 63-63 után egy 11-0-t futottak a szerbek az ekkor 7 pontot szerző Keselj vezetésével, innen pedig már nem tudott visszajönni a Krka.

A Krka legjobb dobói: Mulalic 19/15, Armstead 16/6, Booker 13.
A Mega Leks legjobb dobói: Jokics 22/12, Miljenovics 16/3, Keselj 12/6.

Buducsnoszt (montenegrói, 8-1) - Union Olimpija (szlovén, 5-4) 76-61
(26-19, 17-17, 13-14, 20-11)

A Union Olimpijának nem kis gondjai vannak, hiszen csak 10 játékost neveztek erre a meccsre - Mirza Begicet elvitte a Laboral Kutxa, többen pedig sérültek. Ennek ellenére egészen jól tartották magukat, csak az első negyed utolsó másfél percében lógott meg a hazai gárda (26-19). A második játékrészben megint visszajöttek 2 pontra, de félidőben is megvolt a 7 pontnyi differencia. A fordulást követően először nőtt 10 pont fölé a Buducsnoszt előnye, de a döntő csapást nem tudták bevinni a montenegróiak (56-50). A negyedik negyedre azonban elfáradtak a szlovének, gyorsan 15 pontra ugrottak meg Planinicék, így végül magabiztosan nyertek.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Planinic 14, Sehovics 13, Dasics 12.
A Union Olimpija legjobb dobói: Omic 17, Marinovics 14/9, Kanacevic 11/3.

Metalac Valjevo (szerb, 4-5) - Levszki Szófia (bolgár, 1-8) 81-54
(24-11, 21-17, 18-19, 18-7)

Gyakorlatilag négy perc alatt eldőlt a találkozó, miután Radulovics, Malesevics és Todorovics vezetésével 14-0-lal nyitott a Metalac. A két Ivanov és Varbanov kosaraival ébredtek a bolgárok, majd Dimitrov is betalált párszor, de a Majsztorovics által újabb lendületet kapó szerbek már 22 ponttal is vezettek a második negyed közepe táján. A fordulást követően 24 pontos hátrányból szinte egymaga szedett le 11-et Dimitrov, de egyedül kevés volt ahhoz, hogy ennél közelebb hozza csapatát. A záró felvonásra teljesen kifulladtak a bolgárok, akik újabb kiütéses vereségbe szaladtak bele, helyzetük csak a többi bukdácsoló csapat miatt nem reménytelen még.

A Metalac legjobb dobói: Majsztorovics 19/6, Malesevics 17, Todorovics 12/6.
A Levszki legjobb dobói: Dimitrov 21/6, Pavel Ivanov 9/6, Pavlin Ivanov 8.

Igokea (bosnyák, 2-7) - MZT Szkopje (macedón, 3-6) 61-76
(13-20, 16-20, 18-16, 14-20)

Az első negyed első felében fej-fej mellett haladtak a felek, aztán Damjan Sztojanovszki és Szimonovszki pontjaival húzótt el ellenfelétől a Szkopje (13-20). A bosnyákok hiába kezdtek jobb formába lendülni, az utóbbi pár körben megint lendületet vesztettek, most is hiába próbáltak meg visszajönni a meccsbe, nem tudtak közelebb férkőzni az első félidőben (29-40). A fordulást követően sem változott a helyzet, végig 8-12 pont között ingadozott a távolság a két fél között, a negyedik negyed közepén pedig 15 pontra lógott el az MZT, egyáltalán nem volt erő az Igokeában a fordításhoz.

Az Igokea legjobb dobói: Jones 11/3, Dragovics 9/3, Bunic 9.
A Szkopje legjobb dobói: Sztojanovszki 20/3, Lucsics 15/9.

Partizan (szerb, 5-4) - Cibona (horvát, 3-6) 73-64
(24-16, 21-14, 16-20, 12-14)

A hazaiak nagyon jó formában vannak, és az első negyed második felében Muric és Milutinov pontjaival meg is léptek a címvédőtől (24-16). Marinkovics és Muric kosaraival 15 pont környékére tornázták előnyüket a második negyed elején, ez pedig Macsvan segítségével ott is maradt a félidőre (45-30). A harmadik felvonás elején 18 pont volt a legnagyobb differencia, majd elkezdett kicsit feljönni a Cibona. A negyed végén és a záró 10 perc elején többször is 9 pontra voltak "csak" a Partizantól, de 8 pontnál közelebb egyszer sem értek, magabiztosan nyertek a szerbek.

A Partizan legjobb dobói: Milutinov 18, Muric 14/3, Macsvan 10/3, Tepics 10.
A Cibona legjobb dobói: Ilievszki 14/3, Blassingame 14/3, Rozic 14.

Cedevita (horvát, 6-3) - Crvena Zvezda (szerb, 9-0) 87-88
(17-17, 21-19, 19-31, 30-21)

Úgy tűnt, hogy ez egy könnyed ujjgyakorlat lesz a Zvezdának a két euroligás csapat összecsapásán, hiszen 11-0-lal kezdték a meccset. Gyorsan magára talált azonban a horvát gárda, a negyed végén pedig 5 büntetővel egyenlítettek is (17-17). A második negyedet ők kezdték jobban, időt is kért a Zvezda - végig 2-5 pontos előnyben játszott a Cedevita (38-36). Fordulás után Blazic és Zirbes vezetésével futott egy 10-2-t a listavezető, két perc sem telt el, és jött a hazaiak időkérése (40-46). Magabiztosan tartotta előnyét a szerb csapat, Blazic triplájával a 10 is megvolt közte 10 perccel a vége előtt (57-67).

Ugyancsak az ő hármasa nyitotta a negyedik negyedet, innen viszont nagyot fordult a meccs, egy 13-2-vel zárkózott vissza a horvát gárda. A Zvezda maradt előnyben, az utolsó két percre is még ötpontos fórral fordultak (80-85), ám itt egy perc alatt fordított a Cedevita (87-85) Ante Delas és Miro Bilan kosaraival. Zirbes ráadásul csak egy büntetőt dobott be, de amíg Delas kihagyta a triplát az egyik oldalon, Blazic bedobta mindkét egypontost a másikon. Megint Ante Delas kezébe került a labda, ő hagyta ki az utolsó hármast, ezzel óriási csatában nyert a Zvezda és maradt 100%-os.

A Cedevita legjobb dobói: Pilepic 21/15, Bilan 13, A. Delas 12/6.
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Blazic 20/12, Zirbes 13, Mitrovics 12.