Euroliga-csapatok hosszabbításos csatája

A Radnicski simán győzött a szerb derbyn, a Siroki jól tartotta magát a Maccabi otthonában, a Buducsnoszt magabiztosan nyert a Helios pályáján. "Éledezik" az Union Olimpija, amely hosszabbítás után kerekedett a hétvége rangadóján a KK Zagreb fölé.

KK Zagreb - Union Olimpija 74-78 (20-21, 16-8, 24-18, 9-22, 5-9)
Bár az  Euroliga-csapatok kiegyenlített első negyedét minimális különbséggel a vendégek nyerték, a másodikban nyújtott kiváló védekezése, majd a harmadikban mutatott  hatékony támadójátéka okán három negyed után a KK Zagreb biztos győztesnek látszott. Lehet, el is hitték Kasunék, hogy "zsebben a meccs", ám a ljubljanaiak erre ráéreztek, s hihetetlen hajrával kiegyenlítettek a rendes játékidő végére, s a hosszabbításban a lélektani előnyt kihasználva bravúros győzelmet arattak - bár inkább a KK verte meg saját magát...már csak a 10 kihagyott büntető okán is, s Damir Markota nem ünnepelhetett győzelmet volt csapata ellen.
Érdekességek a statisztikából.
KK Zagreb: Kasun (19 p., 7/10 dupla, 5/11 bünt. 15 lep. (7 tám.), 3 gp., 5 ea.), May (12 p., 3/4 dupla, 1/1 tripla, 3/3 bünt., 5 lep.), Markota (9 p., 2/3 dupla, 1/2 tripla,2/4 bünt., 7 lep., 3-3 szerz. és ea.)
Olimpija: Dasics (21 p., 7/11 dupla, 2/7 tripla, 1/2 bünt., 6 lep., 5 szerz.), Salin (14 p., 1/2 dupla, 4/8 tripla, 3-3 lep. és szerz., 4 gp., Blazic (12 p., 2/5 dupla, 1/4 tripla, 5/8 bünt., 4  lep.).

Cibona - Zlatorog 80-44 (17-5, 20-11, 22-17, 21-11)
A zágrábiak hamar eldöntötték a meccset, amelyre nem érdemes túl sok szót vesztegetni. már csak azért sem, mert mindössze 350 néző figyelte a helyszínen. A sereghajtó szinte semmi ellenállást nem tudott kifejteni, a szlovén gárda az első félidőben mindössze 16 pontra volt képes, könnyed estéje volt a Cibona csapatának.
Cibona: Suton (20 p., 9/16 dupla, 0/1 tripla, 2/3 bünt., 12 lep.), Barbour (16 p., 4/6  dupla, 2/4 tripla, 2/3 bünt., 4-4 lep. és ea., 2-2 gp., és szerz.), Rudez (3/4 dupla, 2/2 tripla, 4/4 bünt., 6 lep)
Zlatorog: L. Lapornik (8 p., 2/4 dupla, 1/8 tripla, 1/2 bünt., 3 szerz.), Brodnik (6 p., 0/2 dupla, 2/5 tripla, 5 lep., 3 ea.), Vujasinovic (6 p., 1/1 dupla, 1/5 tripla, 1/2 bünt., 3 gp.)

Radnicski - Hemofarm 94-74 (28-24, 24-22, 28-14, 14-14)
A 2500 néző előtt lejátszott szerb derbi első félideje  kimondottan magas színvonalú, élvezetes, jó játékot hozott. A Hemofarm remekül tartotta magát az óriási iramot diktáló kragujevaci együttessel szemben. A összecsapás szünet után, a harmadik negyedben dőlt el, akkor a vendégek nem tudtak lépést tartani a továbbra is sziporkázó Radnicskivel. A negyedet követően 20 pontosra duzzadó hazai vezetés után a záró szakasz már csak formalitás volt.
Radnicski: Markovics (15 p., 3/3 dupla, 3/5 tripla, 5 gp.), Scott (13 p., 4/7 dupla, 1/5 tripla, 7 lep.), Pavkovics (11 p., 1/2 dupla, 3/7 tripla, 6 gp.)
Hemofarm: Pantics (23 p., 9/12 dupla, 0/1 tripla, 5/5 bünt., 7 lep), Maras (16 p., 4/11 dupla, 0/3 tripla, 8/11 bünt., 3 lep., 2 szerz., 4 ea.).

Maccabi -Siroki 84-69 (21-16, 16-18, 24-16, 23-19)
Ötezer néző volt kíváncsi Izraelben a Siroki vendégjátékra, s ha már ennyien megtisztelték érdeklődésükkel, nem is adta olcsón a bőrét a bosnyák alakulat.  Az első félidőben remekül tartotta magát a hatékonyan védekező, s helyenként ügyesen is támadó Siroki. Szünet után támadásban nagyobb sebességre kapcsolt a Maccabi, amely helyenként Euroliga-színvonalon játszott. A Siroki azonban keményen ellenállt, nem tört meg,volt tartása. A hazaiak érvényre juttatták nagyobb tudásukat, de a bosnyák együttes emelt fővel jöhetett le a pályáról.
Maccabi: Eliyahu (18 p., 9/13 dupla, 0/1 bünt., 6 lep., 3 gp.), Langford (18 p.,1/3 dupola, 3/4 tripla, 7/8 bünt.), Hendrix )17 p., 7/10 dupla, 3/3 bünt., 8 lep.).
Siroki: Collins (13 p., 3/6 dupla, 7/8 bünt., 9 lep.), Pilepic (12 p., 1/2 dupla, 3/6 tripla, 1/1 bünt., 3 ea.), Ramljak (11 p., 5/7 dupla, 0/2 tripla, 1/1 bünt., 3 lep., 4-4  gp. és szerz.).

Helios-Buducsnoszt 60-81 (15-15, 12-16, 12-25, 21-25)
Az első negyed után még benne volt a levegőben, hogy ismét hosszabbításos meccset játszik a két előző összecsapásást  "túlórában" megnyerő Helios. A két középső szakaszban aztán nemzetközi szintű védekezést vezetett elő a Buducsnoszt, s ezzel szemben nem igazán tudtak kibontakozni a hazaiak. Ráadásul szünet után a montenegrói együttes támadójátéka is igen-igen hatékonnyá vált. Mindennek eredményeként a Buducsnoszt a vártnál jóval simábban fektette két vállra idegenben is a Helios csapatát.
Helios: Prepelic (16 p., 2/3 dupla, 2/6 tripla, 6/7 bünt., 4 lep. 6-6 gp. és ea.), Bubnic (15 p., 7/13 dupla, 1/2 bünt., 3 lep., 2 szerz., 4 ea.), Pasalic (14 p.,4/5 dupla, 2/5 tripla, 10 lep.),
Buducsnoszt: Krsztovics (20 p., 2/2 dupla, 4/6 tripla, /5 bünt., 3 lep.), Milosevics (13 p., 3/3 dupla, 1/1 tripla, 4/5 bünt., 2-2 lep. és szerz.), Dubljevics (12 p., 4/6 dupla, 0/1 tripla, 4/5 bünt., 6 lep.).