Meglepetések nélkül: elindult a nagyüzem a Serie A-ban!

A nyitóforduló szombati előjátéka után, vasárnap teljes nagyüzemre kapcsolt az olasz első osztályú kosárlabda bajnokság, 7 mérkőzést rendeztek, és a szabadnapos újonc Venezia kivételével minden alakulat bemutatkozott a ligában. Nézzük az eredményeket:

Dinamo Banco Sardegna Sassari - Novipiu Casale Monferrato 78 - 58 (16-13, 35-25, 60-44)

Sassari, PalaSerradimigni  4500 néző

ld.: T. Diener 25/15, Q. Hosley 13, V. Plisnic 9/6, N.Metreveli 9   ill.  G. Temple 13/3, J.Trapani 10/6, M. Janning 9/3

Csak az első negyedben volt komoly ellenfele a liga abszolút újonca a hazai pályán régóta félelmetes szárdoknak, akik az irányító Travis Diener 25 pontjával  magabiztosan söpörték be a győzelmet.

Canadian Solar Virtus Bologna - Virtus Roma 93 - 91 hu. ( 19-21, 40-37, 57-52, 71-71)

Bologna, Unipol Arena 8500 néző

ld.: J.Homan 23, P.Koponen 14, C.Douglas-Roberts 13/6  ill.  V.Dasic 22/9, C.Tucker 20/6, L.Datome 15/6

A délutáni program rangadója remek játékot, fordulatokat és izgalmakat is tartogatott bőségesen. A 39. percig úgy tűnt, a Roma nem kis meglepetésre meg tudja nyerni a változatos küzdelmet, egy perccel a rendes játékidő vége előtt 5 ponttal vezettek a fővárosiak. Ekkor azonban Koponen büntetőivel és másodpercekkel a vége előtt Douglas-Roberts sarokból bevágott triplájával egyenlített a Bologna. A ráadásban hosszabb cserepadja, no meg elsősorban a végére magabiztossá váló büntetőzése révén szoros csatában nyerni tudott a hazai pálya előnyét élvező helyi Virtus.

Pepsi Caserta  -  Benetton Treviso 85 - 84 (20-18, 40-38, 59-59)

Caserta, Palamaggio 4000 néző

ld.: A.Smith 24/6, A.Collins 19/15,A Stipanovic 14  ill.  S.Becirovic 20/12, J.Adrien 18, B.Scalabrine 16/6

Vanoli Braga Cremona - Benett Cantu 60 - 72 ( 8-22, 29-40, 47-62)

Cremona, PalaRadi 3500 néző

ld.: D.Cinciarini 13/3, Von Wafer 12, M.Milic 11   ill.   M.Leunen 15/3, N.Mazzarino 14/12, V.Micov 12/3

Rendkívül magabiztosan nyert a "vicebajnok" idegenben,  precíz, határozott játéka, kőkemény védekezése már már a Sienát idézte. A Cremonának szemernyi esélyt sem hagytak, és a nyitóforduló legimponálóbb "erődemonstrációját" prezentálták.

Angelico Biella - Scavolini Pesaro 76 - 65 (15 -23, 30-37, 49-53)

Biella, Lauretana Forum 4600 néző

ld.: J.Pullen 22/3, A.Coleman 16, T.Dragicevic 9/9   ill.  M.Cusin 18, D.Hackett 16/3, R.Hickman 12/6

A hazaiaknál a görög tinisztár Chrysikopulos, míg a vendég pesaroiaknák az uralkodó "gólkirály", James White hiányzása okozott fejfájást az érintetteknek. Mint kiderül, utóbbi hiánya volt a komolyabb érvágás, a hazaiak a remekül debütáló Jacob Pullen vezetésével, no meg, jó az öreg a háznál mottójára, Matteo Soragna utolsó egy(!) percben szerzett 6 pontjával, ha óriási csatában is, de legyőzték a Scavolinit.

Fabi Shoes Montegranaro - Sidigas Avellino  85 - 76 ( 24-26, 45-45, 62-63)

Ancona, PalaRossini 5000 néző

ld.: I. Zorovski 19/9, G.Brunner 18, F.Di Bella 11/3   ill.   T.Dean 25/15, C.Troutman 18, M.Green 12/9

EA7 Olimpia Milano - Cimberio Varese  89-75 (21-18, 44-40,73-55)

Milano, Mediolanum Forum 11 000 néző

ld.: D.Nicholas 16/12, D.Gallinari 12/6, M.Hairston 12    ill.    Y.Diawara 26/18, R.Stipcevic 13/3, L.Garri 9

Az este a RaiSport televíziós rangadóján óriási várakozás előzte meg az új Olimpia Milano debütálását és Danilo Gallinari hazatérését, szinte csurig megtelt a 12 ezres aréna a komoly tradíciókkal bíró lombard derbire. A nézők pedig nem csalódtak, mert olykor nemcsak kíváló küzdelmet láttak a parketten, de időszakonként már nagyon meggyőző volt a milánói sztárcsapat játéka. Gallo 12 perc alatt is megcsillantotta, ha 100%-os állapotban lesz, vezére lehet ennek a csapatnak. Az ellenfélről is szót ejtve, a Varese sem gyenge csapat, komoly playoff reményei lehetnek Charlie Recalcati bandájának, és neki nem elsődleges feladatuk az, hogy Milánóban nyerjenek, hozzáteszem, nem sok csapatnak lesz erre esélye...