Ráadásos Krka-bravúr Ljubljanában

Az Adria-Liga hétvégi fordulójában megszületett a sorozat idei legnagyobb meglepetése. A Krka hatmeccses vereségsorozata éppen a szlovén "kirakatcsapat", az Olimpija otthonában szakadt meg, az igencsak meglepő vendégsiker hosszabbítás után született meg. A többi találkozón érvényesült a papírforma. A Maccabi-Buducsnoszt összecsapást elhalasztották, két meccset pedig szerdán rendeznek.

Partizan-Siroki 86-59 (20-21, 12-15, 27-9, 27-14)

A több, mint 4000 néző előtt rendezett összecsapás első félidejében az elég "rozsdásan", tompán kosarazó Partizannal szemben a bosnyák együttes elsősorban szervezett védekezésével igazolta a jó hírét, s a szünetben 4 ponttal vezetett. A második félidőre aztán egy, az első 20 percben látotthoz képest teljesen más feflogásban játszó, hajtós, agresszív lendületes Partizan ment ki a pályára. Azt követően, hogy a második félidőre egy, de inkább két sebességi fokozattal feljebb kapcsolt a címvédő, már egyértelművé vált, melyik csapat a jobb, az erősebb. A védekezését Euroliga-szintűre szigorító Partizan a szünet után 23 ponton tartotta a Sirokit, s végül fölényesen nyert.

Érdekességek a statisztikából:
Partizan: Raduljica (19 p., 9/11 dupla, 1/2 tripla), Macvan (13 p., 6/12 dupla, 1/2 bünt., 10 lep (6 támadó)), James (13 p., 4/8 dupla, 1/3 tripa, 2/2 bünt., 6 gp.)
Siroki: Collins (15 p, 4/8 dupla, 7/7 bünt., 5 lep.), Pilepic (11 p., 3/4 dupla, 1/3 tripla, 2/2 bünt., 5 ea.), Sakic (8 p., 1/1 dupla, 6/6 bünt., 5 lep.)

Union Olimpija - Krka 79-81 (18-19, 20-17, 14-18, 14-12, 13-15)

A játéknap, de talán az egész Adria-Liga idei legnagyobb meglepetése. A hat forduló óta nyeretlen Krka ráérzett a szlovén kirakatcsapat tompaságára. A két csapat szinte végig fej-fej meleltt haladt, az Olimpija kulcsemberei közül Dasicsot szépen kivették a játékból a vendégek, Salin pedig igen gyenge dobóformát fogott ki (1/8 tripla). A rendes játékidő kőkemény, védekezős 40 percéhez képest a hosszabbítás valóságos kosáresőt hozott, amelyből végül a közel 3000 ljubljanai szurkoló legnagyobb bánatára - és persze jókora meglepetésre - a vendégek jöttek ki jobban, s bravúros győzelmet arattak.

Olimpija: Thompson (17 p, 5/12 dupla, 7/9 bünt., 9 lep.), Jeretin (16 p., 2/5 dupla, 2/3 tripla, 6/6 bünt., 3 lp, 4 gp., 5 ea.), Mocnik (11 p., 1/3 dupla, 3/5 tripla, 4 gp.)
Krka: Pavic (22 p., 9/10 dupla, 4/7 bünt., 5 lep., Abdul Hamid (12 p., 3/4 dupla, 2/6 tripla, 3-3 gp és ea.),Z Dragic (12 p., 3/5 dupla,1/3 tripla, 3/4 bünt., 6 lep., 2 gp.)

KK Zagreb - Zlatorog 71-64 (15-20, 17-11, 22-19, 17-14)

Nen igazán hozta lázba a horvát főváros kosárlabda barátait a sereghajtó szlovén gárda vendégjátéka, mindössze 350 néző előtt játszották az összecsapást Kezdetben úgy tűnt,  a szurkolói érdektelenség a hazai csapat játékosaira is átragadt, s ezt kihasznávla,  esélyt érezve vezetett az első szakasz után a Zlatorog. A folytatásban aztán azért Kasun vezetésével kicsit összekapta magát a KK Zagreb, s fordított, éppen annyit kiadva magából, amennyi a győzelemhez kellett.

KK Zagreb: Kasun (21 p., 8/9 dupla, 5/7 bünt., 11 lep.),Masic (14 p., 3/6 dupla, 2/5 tripla, 2/3 bünt., 5 lep.) Osbolt (8 p., 4/4 dupla, 0/1 tripla, 3 gp., 2 szerz)
Zlatorog: Skific (15 p., 5/9 dupla, 1/3 tripla, 2/2 bünt., 10 lep.), Mali (10 p, 2/3 dupla, 2/9 tripla), Vujasnovic (6 p., 3/6 dupla, 0/3 tripla, 3 lep., 7 gp.)

Crvena Zvezda - Helios 86-69 (20-14, 24-18, 26-17, 16-20)

Végig vezetve biztos rajt-cél győzelmet aratott a szerb gárda A Zvezdánál szépen megoszlottak a pontok, míg a túloldalon Gay időnként eléggé magára maradt. A meccs végén Bubnic villanásaival 20 ponton belülre került ugyan a Helios, ám az jórészt annak volt köszönhető, hogy ekkor már a Zvezda csapata kicsit kiengedett a biztos győzelem tudatában.

Zvezda: Thomas (15 p., 7/7 dupla, 0/1 tripla, 1/2 bünt., 4 lep., 2 gp.), Szubotics (12 p., 3/4 dupla, 2/2 tripla, 5 lep.), Nedovics (10 p., 5/8 dupla, 0/1 tripla, 6 ea.).
Helios: (20 p., 3/5 dupla, 4/7 tripla, 2/4 bünt., 4 ea., 2 szerz., 3 gp.), Bubnic (14 p., 7/8 dupla, 0/1 tripla, 8 lep., (5 támadó), 4 ea., 2 gp.).

Fotó: Wikipedia
Slide: sport-tv.si