TBL, 4. forduló: Nincs már veretlen csapat

A török bajnokság negyedik fordulójában egyaránt nyert az Efes, a Fener és a Galata. Kikapott a Karsiyaka és az újonc Darüssafaka, így nincs már veretlen csapat a mezőnyben, viszont három gárda is az első győzelmét ünnepelhette.

Anadolu Efes (3-1) – Pinar Karsiyaka (3-1) 67-65

Elvesztette veretlenségét a Karsiyaka a forduló rangadóján, az Efessel már nem bírt a negyedik meccsén az izmiri alakulat. Pedig abszolút meccsben voltak a vendégek a kupadöntő „visszavágóján”, sőt, az első félidőben jó védekezésüknek köszönhetően végig vezettek is. A nagyszünet után aztán átvette a meccs irányítását az Efes, majd 45-46-os állásnál egy 9-0-s rohammal bevitték a megrendítő ütést, ami elég volt ezen a pontszegény meccsen. Többek között Sztratosz Perperoglu (15/9 pont, 9 lepattanó) és Nenad Krsztics (13 pont, 5/4 mezőnyből) is jól játszottak a hazaiak közül, a vendégeknél viszont D.J. Strawberry (17/9 pont, 5 lepattanó, 8/6 mezőnyből), Juan Palacios (16 pont, 9 lepattanó) és Bobby Dixon (16/6 pont, 5 lepattanó) mellett nem volt senki, aki felnőtt volna a feladathoz.

Fenerbahce Ülker (3-1) – Tofas Bursa (1-3) 80-70

Andrew Goudelock (18 pont) ponterős játékának és remek negyedik negyedének köszönhetően behúzta a Tofas elleni, egyáltalán nem könnyű meccset a Fener. Az első negyedbeli 9-0-s futásával elhúzott a Lamar Patterson (17 pont, 5 gólpassz) és Andre Smith (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 labdaszerzés) által húzott vendégcsapat, előnyét pedig még a harmadik játékrész végére is megtartotta. A Tofas sokat játszó kulcsemberei elfáradtak a végére, a Fener 28 pontot szerezett az utolsó negyedben és legyűrte jól játszó ellenfelét. Goudelock mellett Emir Preldzic (13/3 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) és Jan Vesely (12 pont, 5 lepattanó) játszottak jól az isztambuliak közül.

Torku Selcuk Universitesi (2-2) – Galatasaray Liv Hospital (3-1) 84-91

Simán hozta a Konya elleni meccset a Galata, az első félidőben már 19 ponttal vezettek a bordó-sárgák (33-52). A Selcuk azonban minden dicséretet megérdemel, hiszen egy percre sem adták fel a küzdelmet, Sean Williams (26 pont, 5 elpattanó, 3 blokk) vezérletével a vége előtt kis híján ki is egyenlítettek (78-80). A Galata klasszisai azonban nem remegtek meg ekkor sem, és higgadtan lezárták a meccset. Zoran Erceg (26/18 pont), Carlos Arroyo (18/6 pont, 9 gólpassz) és Vladimir Micov (19/6 pont) voltak a Galata húzóemberei ezúttal.

Banvit BK (3-1) – Rönesands TED Kolejliler Ankara (2-2) 74-67

Először játszott egyszerre igazán jól a szezonban a Chuck Davis (17 pont, 4 lepattanó, 11/8 mezőnyből), Sammy Mejia (16/6 pont, 8 lepattanó, 4 labdaszerzés), E.J. Rowland (14 pont, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) hármas. Szükség is volt a kiváló trió jó teljesítményére, hiszen az Ankara nem adta könnyen magát, a Fenerhez hasonlóan csak a negyedik negyedben sikerült feltörniük ellenfelüket a hazaiaknak. Masszív csapat benyomását kelti az Ankara, a tavalyi széteső játék után egy semmivel sem erősebb kerettel játszanak nagyon jól eddig. Ezúttal Clay Tucker (16/12 pont, 6 gólpassz) és Alade Aminu (17 pont, 7 lepattanó) játszottak elsőrangúan a fővárosiak közül.

Besiktas Integral Forex (3-1) – Trabzonspor Medical Park (0-4) 68-58

Nem verdeste az eget a színvonal, ez a végeredményből is jól látható, de a lényeg a Besiktas számára, hogy behúzta a még nyeretlen – és a fordulóban egyedüliként az is maradó – Trabzonspor elleni meccset. Jól kezdte a szezont a fekete-fehér gárda, és ezúttal sem okozott nagy gondot számukra a győzelem megszerzése, biztosan tartották távol erőtlen ellenfelüket. JaJuan Johnson (24/3 pont, 7 lepattanó, 5 blokk, 3 labdaszerzés) és Hilton Armstrong (16 pont, 8 lepattanó, 3 blokk, 7/6 mezőnyből) blokkparádét rendeztek védőoldalon, de támadásban is nagyon hatékonyak voltak, klasszis teljesítményt nyújtottak.

Usak Sportif (1-3) – Darüssafaka Dogus (3-1) 80-73

A tavalyi és az idei meglepetéscsapat csapott össze egymással a negyedik fordulóban. Az Usak győzelem, a Darüssafaka pedig vereség nélkül állt a meccs előtt, és sokáig úgy tűnt, hogy ez így marad a meccs után is. A harmadik negyedben már 17 ponttal vezettek a Ranaldas Seibutis (23/9 pont, 4 lepattanó) által vezényelt vendégek (35-52), abszolút nekik állt a zászló ekkor. Az Usak azonban hatalmas hajrát nyitott, sorra estek be a triplák a hazaiaknak, a negyedik negyedre már ők fordultak előnnyel, és végül biztosan nyertek. Az Usak teljes kezdője kitett magáért, Miha Zupan (20/15 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés), Courtney Fells (17/12 pont, 6 lepattanó) és Justin Carter (16/3 pont, 8 lepattanó) kiemelkedőek voltak.

Türk Telekom (1-3) – Royal Hali Gaziantep BSB. (2-2) 79-73

Az Efes és a Fener elleni győzelmek után szépen elrontotta a folytatást a Gaziantep. A Türk Telekom az első győzelmét ünnepelhette, pedig a Gaziantep számára ezzel a győzelemmel ért volna nagyon sokat az első két heti bravúr. Sokáig jól is játszottak a vendégek, 51-51-nél azonban lefagytak és egy 12-1-es szériával eldöntötte a meccset az ankarai gárda. Hatan is 10 pont fölé jutottak a hazaiaknál, Michael Roll (16/6 pont, 6 lepattanó) lett a legeredményesebb közülük. A Gaziantep sikere ezúttal sem a kiváló Earl Calloway (17/15 pont, 5 gólpassz) teljesítményén múlott.

Edirne Eskisehir (1-3) – Istanbul BSB. (1-3) 81-69

Az Usak és a Türk Telekom után az Edirne is megszerezte a negyedik fordulóban az első győzelmét. Matt Walsh (40/21 pont, 9 elpattanó, 4 gólpassz, 23/14 mezőnyből, 11/7 tripla) talán élete teljesítményét nyújtotta, elsősorban tripláival kivégezte az Istanbult. Nemcsak ő, hanem Craig Brackins (17/12 pont, 12 lepattanó) is ragyogóan játszott, ez a páros bőven elég volt az újonc elleni sikerhez. Az Istanbul üde színfoltja ebben a szezonban Alex Stephenson (13 pont, 14 lepattanó), aki ezúttal sem okozott csalódást.