Tényleg csúcsmeccs volt a Maccabi-Cedevita

Érdekes fordulón van túl az Adria-Liga mezőnye. A Maccabi igen színvonalas meccsen verte a Cedevitát. Az újabban javuló formát mutató KK Zagreb botlott a Radnicski otthonában, a mezőny egyetlen bosnyák illetve montenegrói csapatának összecsapása pedig hosszabbításba torkollt.

Helios Domzale - Zlatorog Lasko 83-66 (27-20, 18-14, 23-17, 15-15)

A jelek  szerint nem dobta fel annyira a vendég Zlatorog csapatát, hogy a múlt héten legyőzte a címvédőt, hogy a vele nagyjából azonos játékerőt képviselő Helios otthonában újabb győzelmet arasson. A hazai csapat végig uralta a játékot, s előnyét folyamatosan növelve, Pasalic dupla-duplájára alapozva  magabiztos győzelmet aratott. A Zlatorognál érződött az együttes egyik legjobbjának, Panicsnak a hiánya.

Érdekességek a statisztikából:
Helios: Pasalic (21 p., 9/12 dupla, 1/4 tripla, 13 lepattanó), Bubnic (15 p., 6/8 dupla, 3/3 büntető), Gay (15 p., 1/3 dupla, 4/5 tripla, 1/2 büntető, 2 lepattanó, 5 gólpassz).
Zlatorog: Omic (13 p., 6/10 dupla, /1 büntető,3 lepattanó), Mali (11 p., 3/5 dupla, 0/2 tripla, 5/5 büntető, 7 lepattanó), Vujasinovic (9 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz).

Krka Novo Mestro - Crvena Zvezda 75-73 (13-17, 21-18, 22-16, 19-22)

Izgalmas, fordulatos találkozó volt, roppant kiélezett végjátékkal. A 39. percben még 71-68-ra a Zvezda vezetett, ám a végjátékban Balazic remek megmozdulásaival fordított a hazai együttes, amely igen sikeres hetet zárt, hiszen a hétközi Európa-kupa siker után - nagy csatában - az Adria-Ligában is diadalmaskodni tudott.

Krka: Balazic (18 p., 4/9 dupla, 2/6 tripla, 4/4 büntető, 11 lepattanó, (7 támadó)), Petrov (16 p.,3/6 dupla, 3/6 tripla, 1/2 büntető), Baxter (14 p., 3/9 dupla, 2/7 tripla, 2/2 büntető, 9 lepattanó, 3 gólpassz)
Zvezda: Nedovics (17 p., 7/11 dupla, 1/2 tripla), P.Popovics (7/13 dupla, 3/3 büntető, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Lesics (10 p., 3/6 dupla, 1/2 tripla,1/3 büntető, 8 lepattanó).

Maccabi - Cedevita 96-89 (21-26, 33-18, 20-28, 22-17)

Az összecsapás méltó volt a két, az Adria-Ligát vezető együtteshez. Az első szakaszban némi meglepetésre a vendégek akarata érvényesült, a másodikban pedig úgy tűnt,az akkor egyértelműen ellenfele fölé növő Maccabi nemcsak a maga javára fordítja az állást, hanem el is dönti az összecsapást. A Cedevita -már az új szerzeménnyel, a 217 centis Bagaric-csal a soraiban - azonban nem esett, össze, s a parádés dobóformát mutató Draper vezetésével nem adta fel, s felzárkózott, ám a végén a remek napot kifogó Pnini , valamint az ezúttal játék szervezésében jeleskedő Farmar révén magas színvonalú, remek találkozón megőrizte veretlenségét a Maccabi.

Érdekessgek a statisztikából:
Maccabi: Pnini (26 p., 2/3 dupla, 5/6 tripla, 7/7 büntető, 4 lepattanó, 1 gólpassz, 2 szerzett labda), Farmar (15 p., 4/10 dupla, 1/2 büntető, 4/4 büntető, 3 lepattanó, 13 gólpassz, 1 szerzett, 4 eladott labda), Hendrix (15 p., 7/11 dupla,1/2 büntető, 3 lepattanó).Smith (14 p., 6 lepattanó).
Cedevita: Draper (28 p.,2/4 dupla, 7/9 tripla, 3/4 büntető, 6 gólpassz, 5 eladott labda), Bilan (12 p,. 5/7 dupla, 2/6 büntető, 4 lepattanó), Car (10 p., 2/4 dupla, 2/4 tripla).

Siroki-Buducsnoszt 84-77 (14-16, 18-20, 15-16,,23-18, 14-7)

Hatalmas küzdelem folyt végig a pályán a bosnyák és a montenegrói együttes összecsapásán. Szinte végig fej-fej mellett haladt a két csapat, az első 3 játékrész vége mindig a Buducsnoszté volt. A Siroki támadójátéka a záró szakaszban feljavult, s ennek révén a rendes játékidő végén hosszabbításra mentette a meccset, ahol végig lendületben maradt a hazai gárda, s egy izgalmas, küzdelmes találkozót nyert meg.

Siroki: Pilepic (25 p.,5/7 dupla, 2/4 tripla, 9/10 büntető, 7 kiharcolt fault), Collins (16 p., 7/11 dupla, 2/2 tripla,9 lepattanó) Planinic (14 p., 6/7 dupla, 2/2 büntető, 6 lepattanó),, Vladovic (11 p., 5 lepattanó, 9 gólpassz).
Buducsnoszt: Vitkovac (22 p., 8/10 dupla, 0/1 tripla, 6/6 büntető,  12 lepattanó (6 támadó), 3-3 szerzett és eladott labda), Vucsevics (19 p., 7/15 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető, 7 lepattanó, 6 eladott labda), Anderson (16 p., 3/5 dupla,, 2/8 tripla, 4/4 büntető, 5 gólpassz), Mihajlovics (13 p., 3/3 dupla, 1/3 tripla, 3/5 büntető).

Radnicski -KK Zagreb Co 85-83 (18-18, 25-16, 21-22, 21-27)

Ismét egy remek találkozó, amelyen a kiegyenlített első negyed után a másodikban a támadásban igen pontosan, szervezetten játszó hazai együttes meglépett. Az immáron T. J. Fordot is a soraiban tudó zágrábi Euroliga-csapat a záró szakaszban megpróbált hajrázni, de hiába volt a remek horvát támadójáték a befejező tíz percben, a frissebb Radnicski végül két pontot megtartott az előnyéből.

Radnicski: D. Simon (21 p., (9/13 dupla, 3/5 büntető, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Markovics (18 p., 2/3 dupla, 3/6 tripla, 5/6 büntető, 3 lepattanó, 7 gólpassz), Bakics (16 p., 4/7 dupla, 2/5 tripla,2/3 büntető, 7 gólpassz), Sinovec (13 p.,3/6 dupla, 2/6 tripla, 1/5 büntető, 11 lepattanó).
Zagreb: Rancic (22 p., 2/2 dupla, 6/10 tripla, 3 lepattanó, 2 gólpassz), Kasun (19 p., 7/9 dupla, 5/8 büntető, 9 lepattanó),K. Simon (15 p., 1/3 dupla, 3/5 tripla, 4/4 büntető, 8 lepattanó), Mulaomerovic (6 p., 1/5 dupla, 1/6 tripla,1/2 büntető,2 lepattanó, 12 gólpassz).

Cibona - Union Olimpija 81-70 (21-16, 21-14, 21-21, 18-19)

Elmaradt a várt nagy csata, a Cibona magabiztosan, jól játszva és kitűnően védekezve megérdemelten szerzett jelentős előnyt szünetre. A nehéz sorozat közben járó, fásult szlovén csapat ezúttal nem igazán tudott nagyobb ellenállást kifejteni, így biztosan győzött a rangadón a hazai együttes, amelynek a jelek szerint jót tett, hogy két nappal a meccs előtt a keret összetételét gyakorta bíráló Jospi Vrankovic távozott a vezetőedzői posztról.

Cibona: Barbour (24 p., 4/6 dupla, 3/5 tripla, 7/7 büntető, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 7 eladott labda), Kus (16 p., 4/7 dupla, 0/3 tripla, 8/8 büntető, 2-2 lepattanó és gólpassz), Zizic (13 p., 5/7 dupla, 3/5 dupla,6 lepattanó).
Olimpija: Varda (16 p., 6/10 dupla, 4/4 büntető, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Woodside (2/4 dupla, 0/2 tripla, 10/10 büntető, 3-3 gólpassz és eladott labda), Salin (0/3 dupla, 4/5 tripla), Markota (9 p., 3/4 dupla, 0/3 tripla, 3/4 büntető, 7 lepattanó, 6 gólpassz).

Partizan-Hemofarm 82-60 (22-21, 19-15, 28-10, 13-14)

Tipikusan olyan meccs volt, amelynek a megnyeréséhez egyetlen negyed jó, a valós tudást megközelítő játék elég volt a Partizan csapatától a biztos győzelemhez. Az első félidőben jól tartották magukat a verseciek, az igen erős sorozatterhelés alatt lévő, legutóbb az addig nyeretlen Zlatorog otthonában maradt alul maradó Partizan ellen.. A harmadik negyedben "robbantott" a címvédő, és el is döntötte a szerb derbit a maga javára.

Partizan: Csakarevics (14 p., 5/7dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető, 9 lepattanó), Pekovics (13 p., 4/5 dupla, 5/6 büntető, 4 lepattanó), Miloszavljevics (13 p., 5/8 dupla, 1/3 tripla, 4 lepattanó, 7 gólpassz).
Hemofarm: Maras (13 p., 6/8 dupla, 0/1 tripla,1/2 büntető), Jeremics (11 p., 4/7 dupla, 1/6 tripla, 4 lepattanó).