VTB Liga - Negyeddöntők, 1. meccs

Május 15-én, azaz két nappal ezelőtt folytatódtak a VTB Liga küzdelmei a negyeddöntőkkel, és a tegnapi napon mind a négy párharcban lejátszották az első meccseket. Mint ismeretes, két orosz háziütközet van a legjobb nyolc között, hiszen a UNICS Kazany a Lokomotiv Kubannyal, míg a CSZKA Moszkva a Krasznaja Kriljával méri össze tudását, míg a Zalgiris Kaunas a már Obie Trotter nélküli Nyizsnyij Novgorodon, a Himki Moszkva pedig a VEF Rigán próbál meg keresztüljutni, hogy bekerüljenek a legjobb négy együttes közé - amihez ezúttal az előző körrel ellentétben már három győzelem szükséges. Lássuk, mik történtek az első mérkőzéseken.

UNICS Kazany (orosz, A2) - Lokomotiv Kubany (orosz, B3) 72-80 (18-23, 17-23, 15-23, 22-11)

Az első meccsen rögtön el is vette a Kubany a hazai pályát a UNICS-tól. Az első öt percben nagyjából fej-fej mellett haladtak a felek, aztán szépen fokozatosan kezdett elhúzni a vendég együttes, a félidőben 11 ponttal vezettek egy utolsó másodperces Kalnietis-tripla után. A harmadik negyedben még tovább nőtt a különbség a két fél között, már 21 egységgel is ment a EuroCup-győztes Kubany, innen pedig nem volt visszaút - az utolsó felvonás második felét már lefürödték a vendégek, így is simán diadalmaskodtak.

A meccs teljes statisztikáját itt megtaláljátok!

A párharc állása: 1-0 a Lokomotiv Kubany javára

Zalgiris Kaunas (litván, B1) - Nyizsnyij Novgorod (orosz, B5) 75-63 (24-21, 19-12, 18-15, 14-15)

Az első felvonás igencsak fordulatosra sikeredett. 4-0-ás hazai kezdés után egy 10-0-ás vendég roham érkezett. A hetedik percig nem is volt probléma az Obie Trotter nélkül felálló oroszok szempontjából, ezután viszont egyre inkább kezdte átvenni az irányítást a vendéglátó alakulat, három pontos litván előnnyel zárult az első negyed. Három és fél percig haladtak egymás mellett a csapatok a második játékrészben, aztán egy 9-0-ás Zalgiris-szakasszal kinyílt az olló (38-27), és a félidőben is 10 volt közte. A fordulást követően egy ideig tartotta magát a Novgorod, aztán 18 pontra is megnőtt már a lemaradásuk 25 perc játék után, végül -13-mal zárták a harmadik negyedet. A záró felvonásban semmit nem változott a játék képe, így első hazai meccsét hozta a kaunasi együttes.

A párharc állása: 1-0 a Zalgiris Kaunas javára

CSZKA Moszkva (orosz, B2) - Krasznaja Krilja (orosz, A3) 77-46 (18-18, 22-12, 22-9, 15-7)

Az első negyed nem igazán úgy indult, ahogy végül a mérkőzés alakult, ugyanis egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kialakítani az első 10 perc során. A második felvonást aztán egy 15-3-mal nyitotta az újabb orosz bajnoki címet szerző CSZKA, ezzel el is húztak 10 ponttal a félidőre. A fordulást követően két hullámban húzott el a hazai gárda. Előbb egy 6-0-át, majd egy 11-2-t futottak, így már 22 ponttal vezettek a 29. perc elején, innentől pedig nem is volt megállás. Az utolsó negyedet már mindkét együttes pihenőre vette, a különbség pedig 30 pont fölé kúszott, simán nyert az első találkozón az Euroliga bronzérmes a EuroChallenge győztese ellen.

A párharc állása: 1-0 a CSZKA Moszkva javára

Himki Moszkva (orosz, A1) - VEF Riga (lett, B4) 103-82 (29-18, 18-18, 29-17, 27-29)

Jól kezdtek a vendégek, az első negyed elején még a vezetés is náluk volt, aztán 12-10 után egy 12-2-es szakaszt futott a Himki, ezzel 10 pont fölé növelve a különbséget, a negyed végén is 11-gyel mentek az oroszok. A második felvonásban többször is megpróbáltak ellépni a hazaiak még jobban, 16 pont volt a legnagyobb differencia, de egyelőre még tartotta magát a lett alakulat, így maradt a 11-es különbség a félidőre is. Fordulást követően 56-41-ről egy 12-0-ás Himki-roham jelentette a meccs lényegi részének a végét, a harmadik negyed közepén már 27-tel mentek a moszkvaiak és 10 perccel a vége előtt is 23 volt az előnyük. A záró felvonás pontgazdag lett, de lényegi változást nem hozott, simán nyertek az esélyesebb oroszok.

A párharc állása: 1-0 a Himki Moszkva javára