A Körmend is nyert az emléktorna nyitányán!

Az Atomerőmű SE után a házigazda BC Körmend is legyőzte osztrák ellenfelét a Mogyorósy Szilárd Emléktorna nyitónapján. A Zsarko Rakocsevics nélkül felálló hazaiak a második negyedben elléptek ellenfelüktől a harmadik tíz percben pedig eldöntötték a találkozó sorsát.

IX. Mogyorósy Szilárd Emléktorna

BC Körmend - Fürstenfeld Panthers (osztrák) 81-62 (14-14, 26-16, 27-14, 14-18)

Körmend, 300 néző Vezette: Németh, Török Z., Gráczer

BC Körmend: Moore 5/3, Fears 11, Ferencz 8/6, Török 16/3, Farkas 13/3  Csere: Grebenár 2, Kutasi 3/3, Kocsis 0, Kusnyer 8/6, Sömenek 4, Fodor G. 8/3, Sonyák 3

A Fürstenfeld legjobb dobói: Rubin 19/3, Kohn 14/3, Bryant 10, Djuric 9

Az eredmény alakulása. 3. p.: 3-2. 6. p.: 6-11. 14. p.: 21-18. 16. p.: 28-20. 23. p.: 50-32. 27. p.: 61-37. 34. p.: 76-44. 38. p.: 76-56.

Rossz hírrel indult a körmendiek számára a torna, hiszen a mérkőzések délutánján derült ki, hogy Zsarko Rakocsevics korábban sem hasfalhúzódással bajlódott, mint ahogy azt először mindenki gondolta. A nem szűnő panaszok miatt orvoshoz vitték a kosarast, akit azonnal a sürgősségi osztályra irányítottak és bent is tartottak, belgyógyászati problémák miatt. A mérkőzést a kilenc kosarassal érkezett vendégek kezdték jobban, a második negyed közepéig vezettek a pontatlanul célzó körmendiek ellen. Fodor pontjai, majd Ferencz triplái adtak lendületet a piros-feketéknek, a palánk alatt pedig Török hozta szokásos harcosságát. A szünetre így 10 pontos előnnyel mehettek Fodorék.

A harmadik negyed elején főként Moore, Fears és Török látványos összjátékával eldöntötte a találkozó sorsát a Körmend, az utolsó negyedben azonban megint szétesett a Körmend játéka, ami nem hagyott jó szájízt a szurkolóknál. Szombaton az ASE ellen lehet ezen is javítani.

Hencsey Tamás: – Rosszul kezdtünk, rosszul dobtunk az elején, aztán gyors indításokból már megtaláltuk a ritmust, de a végére visszaestünk. Egyelőre még lassan játszunk, nem találjuk az átmenetet az indítások és felállt védelem elleni játék között. A 19 eladott labda is nagyon sok. Van mit javítani.

A mérkőzés statisztikája erre a linkre kattintva elérhető!