90 pont fölé jutott és kiejtette Szerbiát Argentína

A Campazzo-Scola kettős vezérletével hazaküldték a nagy favoritnak számító Jokicsékat az argentinok.

Világbajnoki negyeddöntő
Argentína - Szerbia 97-87 (25-23, 29-26, 14-18, 29-20)

Nem volt elég jó Szerbia. Az argentinok parádésan, 12-4-gyel kezdtek, eltartott egy ideig, amíg a szerbek üzemi hőfokra melegedtek, de az irányítást később sem tudták átvenni - az első félidőben kicsit laza volt a védekezésük, az argentin labdajáratás rendre túl gyors volt nekik, elöl pedig képtelenek voltak bedobálni a kialakított kinti helyzeteiket. Nikola Jokics volt az egyetlen, aki a tétnek megfelelő teljesítményt nyújtott, ő volt a szerb húzóember, de a túloldalon a Campazzo-Vildoza-Brussino trió hármasai mellett a nem túlhasznált Scola és a kispad is bőven hozzá tudott tenni, így néhány ponttal a dél-amerikaiak jártak előrébb. A harmadik negyedben aztán felpörögtek a szerbek, ami igazán a védekezésükön látszott meg, jóval szigorúbbá váltak, már nem lehetett őket könnyedén kijátszani és bár támadásban többször is néma maradt a síp kérdéses esetben, így is ott voltak egy-két pontnyira ellenfelük mögött. A negyedik negyed elején aztán egy Guduric-triplával átvették a vezetést (a meccs eleje után először), de ez nem tartott sokáig, az utolsó játékrész összességében megint nem róluk szólt - amellett, hogy védekezésben ismét voltak kulcsfontosságú kihagyásaik, támadásban képtelenek voltak bedobni a hármasokat, ezek pedig megpecsételték a sorsukat. Hét perc alatt kilenc pontot tudtak dobni, miközben az argentin klasszisok villanásai szétnyitották az ollót, három perccel a vége előtt már tíz volt közte - látszott Jokicsékon, hogy nehezen hiszik el, ami történik. A végén Bogdanovics extrájával még próbáltak visszajönni, de ez már nem számított sehova, összességében nagyrészt puhán védekezve, clutch helyzetben hátul különösen gyengélkedve, a játékvezetők kegyeit sem élvezve, összességében 30% alatt triplázva alulmaradt a nemrég még toronymagas esélyes Szerbia - Djordjevicsék back-to-back vereségekkel még a legjobb négy közé sem jutottak be a vb-n.

Tökéletes munkát végzett Argentína. A dél-amerikai válogatott jól használta ki, hogy kinti helyzetkreáló játékos Bogdanovicson kívül nem nagyon volt a szerbeknél, jókor és jó helyre helyezték a nyomást, elöl pedig meglepően sokoldalúnak bizonyultak - megnyerték a kispadok csatáját és mindenki hozzá tudott tenni. Ez kulcsfontosságú votl annak érdekében, hogy a vezérek frissek maradjanak a negyedik negyedre is és amikor átvette a vezetést Szerbia, akkor meg is indult az argentin roham: Campazzo (18 pont, 6 lepattanó, 12 gólpassz, 3 labdaszerzés) több clutch játéka mellett Scola (20 pont, 7/13 mezőnyből) is ekkor pörgött fel igazán, Laprovittolának is volt egy nagyon jókor érkező 2+1-e és szép fokozatosan megtörték az ezúttal alacsonyabb szerkezetben játszó (Milutinov, Raduljica és Marjanovics is csak 2-3 percet kapott) szerbeket. Az utolsó percben egy bődületesen nagy Campazzo-tripla jelentette a meccs lezárását, az argentinok kiegyensúlyozott támadójátékkal, remekül teljesítő, jókor villanó vezérekkel és sok esetben azért nekik talán kedvezőbb játékvezetői felfogással megverték és kiejtették a nagyágyú szerbeket, így várják, hogy az USA, vagy Franciaország lesz a következő ellenfelük.

Argentína legjobb dobói: Scola 20/6, Campazzo 18/9, Garino 15/9
Szerbia legjobb dobói: Bogdanovics 21/9, Bjelica 18/6, Jokics 16

fotó: fiba.basketball