A Barcelona elbukta a negyeddöntő első mérkőzését

Simán kikaptak Hangáék, így elvesztették pályaelőnyüket az Andorra ellen - a Tenerife nem tudott meglepetést okozni a Real Madrid otthonában.

A spanyol bajnokságban elkezdődött a rájátszás, a negyeddöntők első mérkőzéseit rendezték.

Az Iberostar Tenerife a Real Madrid otthonában lépett pályára, és bár nem volt nagy különbség a két együttes között, az Euroliga-győztes hazaiak 10 ponttal megnyerték az első összecsapást (83-73) - Rosco Allen nem játszott, de a kéztörése miatt nem is fog.

Az FC Barcelona a MoraBanc Andorrát fogadta, és a gránátvörös-kékek gyengén teljesítettek, főleg védekezésben. Már az első három negyedben is a vendégek akarata érvényesült, és a hajrát is jobban bírták, így végül 18 pontos sikert arattak (76-94), ezzel elvették a pályaelőnyt. A katalánokn ál Hanga Ádám 10 perc alatt pont nélkül maradt (0/1 tripla), 1-1 pattanó és eladott labda került a neve mellé, így -1 VAL-lal végzett.