A Fuenlabrada ellen nem hibáztak Hangáék

A hétközi vereségei után a városi riválisának nem adott esélyt a Real Madrid.

ACB Liga, alapszakasz, 26. forduló

Real Madrid (19-6) – Urbas Fuenlabrada (8-17) 92-77

A Real Madrid két rendkívül fájó vereséget szenvedett el a hétközi dupla Euroliga-forduló során, hiszen az Efes és a Maccabi otthonában is végig vezettek Hangáék, mielőtt az utolsó percekben kicsúszott a kezeik közül a győzelem. A Fuenlabrada ellen így nagy szükségük volt a fővárosiaknak egy önbizalomnövelő, magabiztos sikerre, amit gond nélkül tudtak is hozni. A Real már a feldobás után elhúzott (11-2), a folytatásban pedig még tovább növelték a vezetésüket és végig magabiztosan őrizték a 15-20 pont körüli fórjukat.

Hanga Ádám a Real Madrid kezdőcsapatának tagjaként 6 percet töltött a parketten, amely során 5 pontot dobott (1/1 dupla, 1/3 tripla), leszedett 4 lepattanót, adott 1 gólpasszt és eladott 1 labdát, ami 7 VAL-t eredményezett számára.

A Real Madrid legjobb dobói: Heurtel 21/9, Deck 16/3, Yabusele 14/6, Tavares 14
A Fuenlabrada legjobb dobói: Meindl 18/3, Emegano 16/6, Cheatham 14/6, Ristic 12