A Real Madrid nyerte az Euroligát

A spanyolok végig vezettek a második félidőben a címvédő Fener ellen, 85-80-ra nyertek végül - Luka Doncic lett a Final Four MVP-je, a Zalgirisé lett a bronzérem.

Euroliga döntő
Real Madrid (spanyol) - Fenerbahce Dogus (török) 85-80

Ahmet Duverioglu és Nikola Kalinic kosarainak köszönhetően egy gyors 5-0-val kezdett a címvédő, és előnyét sokáig tartotta is. A Realnál eleinte csak Luka Doncic volt eredményes, de elkezdtek ébredezni a többiek is - a 9. percben Rudy Fernandez triplájával egyenlítettek a spanyolok, majd Sergio Llull hármasával először vezettek a mérkőzés során (18-15), és az első negyed végén is náluk volt az előny (21-17). A második felvonás elején Jeffery Taylor és Walters Tavares dupláival 8 ponttal ugrott meg a Madrid, időt is kért Obradovics mester (25-17). Nicolo Melli állt a törökök élére, egyedül szerzett 11 pontot kevesebb, mint 5 perc alatt, és neki köszönhetően egyetlen pontra jött fel a Fener a 16. perc végére (31-30). Ekkor még tudott újítani a Real, de a Kosztasz Szlukasz diktálta tempót nem tudták lekövetni a második negyed második felében - Brad Wanamaker büntetőivel fordított a török együttes, amely Szlukasz duplájával vezetett a félidőben (38-40).

A fordulás után Fabien Causeur szórt zsinórban 5 pontot, újra a hispán gárda állt jobban, Ayon duplája után 5 ponttal (45-40). Megint Melli vezetésével kezdte meg a felzárkózást a Fenerbahce - az olasz centernek és Wanamakernek köszönhetően látótávolságon belül maradtak a félholdasok, 2-6 pont mozgott a differencia, de a nagyszünetben még csak 3 pontnál járó Causeur foghatatlan volt ebben a 10 percben. A francia 12 pontot szerzett csak ebben a negyedben, és leginkább neki köszönhette a Madrid, hogy 8 pontos előnnyel várhatta a záró 10 percet (63-55). Melli is megállíthatatlan volt, egy 2+1-es akció és egy tripla után már 22 pontnál járt (66-61), Jan Vesely azonban közel sem volt ennyire jó - előbb kihagyott egy sima ziccert, majd sportszerűtlen hibát követett el, amiből Doncic két büntetőt, Jaycee Carroll pedig triplát dobott, 10 pontra nőtt a távolság hat perccel a vége előtt (71-61).

Doncic büntetője után, a 36. perc közepén 11 pont is volt a differencia (74-63), de nagyon leállt ezt követően a Real, így a továbbra is parádésan játszó Melli vezetésével öt pontra visszajött még a Fener (74-69). Jól büntetőzött ezt követően a Madrid (80-71), de Wanamaker egypontosaival megint 5 pontra csökkentette hátrányát a címvédő 38 másodperccel a vége előtt, ráadásul Doncic kipontozódott (80-75). Carroll egy büntetőjére Bobby Dixon hármassal felelt, így 22.4 másodperccel a vége előtt egy támadásnyi volt a különbség (81-78). Causeur mindkét büntetőjét kihagyta 18.8 másodperccel a vége előtt, de Thompkins azonnal visszatette a támadópattanót. Melli duplája után Causeur ezúttal mindkétszer eredményes volt a vonalról, ezzel pedig 85-80-ra nyert és Euroliga-győztes a Real Madrid.

A Final Four legértékesebb játékosa a döntőben 15 pontig, 4 gólpasszig és 3 pattanóig jutó Luka Doncic lett.

A Real Madrid legjobb dobói: Causeur 17/9, Doncic 15/3, Thompkins 10
A Fenerbahce legjobb dobói: Melli 28/12, Wanamaker 14, Duverioglu 8.

Euroliga, bronzmeccs
CSZKA Moszkva (orosz) - Zalgiris Kaunas (litván) 77-79

Jobban kezdett a CSZKA, de az első negyed végén Kavaliauskas vezetésével fordított a litván meglepetéscsapat (19-22). A második felvonás első felében fej-fej mellett haladt a két gárda, majd a szakasz közepén Ulanovas kosaraival 7 ponttal megugrott a Zalgiris, és a félidőben 6 ponttal állt jobban (35-41). A fordulás után teljesen más fordulatszámon pörgött a kaunasi együttes, amely a 27. percre 20 pont fölé növelte előnyét egy 19-2-es kezdéssel (37-60) - 21 pontos fórral bírt Sarunas Jasikevicius csapata 10 perccel a vége előtt (48-69). Az egyik, ha nem a legnagyobb esélyesnek kikiáltott moszkvai alakulat 6 és fél perccel a vége előtt 20 pontos hátrányban volt, úgy tűnt, teljesen vert helyzetben van. 54-74 után azonban előbb Hunter, majd Mihail Kulagin vezetésével hatalmas hajrát nyitott a CSZKA, amelynek az utolsó 15 másodpercben két lehetősége is volt a győzelmre, hiszen ekkor már 77-79-et mutatott az eredményjelző. Előbb Kulagin hagyta ki a triplát, majd Brandon Davies két kihagyott büntetője után Antonov sem talált már a célba, így nyert végül a Zalgiris kettő ponttal (77-79).

A CSZKA legjobb dobói: Hunter 14, Kulagin 14/9, Higgins 12/9.
A Zalgiris legjobb dobói: Jankunas 15/3, Micics 15/3, Ulanovas 14/3.