A Real nyerte a spanyol szuperkupát

A madridiak a második negyedben eldöntötték a mérkőzést, Hangáék ezt követően csak futottak az eredmény és ellenfelük után.

Spanyol szuperkupa, döntő
Real Madrid - FC Barcelona 89-79 (21-20, 27-13, 21-30, 20-16)

A kiegyenlített első negyed után a Real a második felvonásban a Jordan Mickey, Rudy Fernandez, Nicolas Laprovittola, Gabriel Deck négyes vezetésével 18 ponttal meglépett, a félidőben 15 pont volt a különbség (48-33). A fordulás után Brandon Davies, majd a harmadik negyed második felében Nikola Mirotic és Cory Higgins kosaraival visszajött a meccsbe a Barca. Hanga Ádám triplája zárta a játékrészt, 6 pontra csökkent a távolság (69-63). A negyedik negyedben Higgins két büntetőjével négy pont volt csak a Barca lemaradása, de innen a Real új lendületet vett, 10 pont közelébe tornászta az előnyét, és nem engedte lőtávolon belülre ellenfelét, végül 89-79-re győzött.

Hanga Ádám 16 perc alatt 3 pontig (0/2 dupla, 1/2 tripla), 3 pattanóig, 1 blokkig, valamint 1 beütött és 2 kiharcolt faultig jutott, 5 VAL került a neve mellé.

A Real Madrid legjobb dobói: Campazzo 16/6, Fernandez 10, Mickey 10/3.
Az FC Barcelona legjobb dobói: Davies 23, Mirotic 14/6, Higgins 13, Delaney 13/6.