AAK: Hullámzó mérkőzésen nyert a Körmend

Az Alpok Adria Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén 3 pontos előnyt szerzett a Körmend a visszavágóra a Zlatorog Lasko ellen.

Alpok Adria Kupa, Negyeddöntő, 1. mérkőzés
Egis Körmend (magyar) - Zlatorog Lasko (szlovén) 85-82 (20-27, 21-11, 27-21, 17-23)

Egis Körmend: Wright 16/3, Hollins 11, Ferencz 4, Tuoyo 14, Csorvási 10.
Csere: Davis 12/3, Halász -, Fanning 13/3, Oroszi 3/3, Németh 2.

Zlatorog Lasko: Thomas 21/12, Baric 17/15, Grdagolnik 2, Durnik 8, Polutak 10/3.
Csere: Vodiskar -, Milkovics -, Lisica -, Popovics 9/9, Matic 15/6.

A teljes statisztikát ezen a linken eléritek!

Jól kezdett a Körmend, 2 perc után 7-2-re vezettek a vasiak, de Baric tripláival gyorsan fordított a Lasko. Tuoyo állt a hazaiak élére, de Thomas nagyon beindult ezt követően, az ő vezetésével 7 pontos fórt épített ki magának a szlovén alakulat 10 perc játék után (20-27). A második negyedben sokat változott a játék összképe, leginkább a körmendiek védőoldalán - a felvonás első öt percében mindössze 6 pontot kapott a magyar együttes, így 5 perccel a félidő vége előtt már egál volt az állás (33-33). A védekezés ezt követően is jól ment Gasper Potocnik fiainak, de a felvonás második felében így sem sikerült meglépni a vendég gárdától - ennek ellenére 3 ponttal így is a Körmend vezetett a nagyszünetben (41-38).

A fordulást követően egyik gárda sem pörgött fel túlságosan támadásban, és a különbség sem nagyon ingadozott, 25 perc játék után 4 pont volt a körmendiek előnye (50-46). Az ekkor leginkább a Hollins-Davis-Fanning trió által húzott vasiak fokozatosan léptek el ezt követően ellenfelüktől, a 30. percben már 13 pont is volt a fórjuk (68-55), de 10 perccel a vége előtt 9 pontra visszajött a Zlatorog Lasko (68-59). A vendégek egy 6-0-s két perccel kezdték a záró felvonást, így nyílttá tették a mérkőzést (68-65). Hét pontokra el tudott lépni ezt követően a Ferencz Csabát a válogatottól megkapó magyar csapat, de mindig visszamászott a szlovén együttes, amely Baric öt pontjával egy perccel a vége előtt egyenlített (81-81).

Tuoyo kosaraival győzött végül a Körmend 85-82-re - nagy kérdés, hogy a visszavágóra elég lesz-e ez a 3 pontos előny.