Az AEK a Tiszaligetben is jobb volt az Olajnál

Az AEK Athén a második negyed második és a harmadik negyed első felében eldöntötte a maga javára a Szolnoki Olaj KK elleni meccset - a magyar bajnok mindent megpróbált, hogy 22 pontos hátrányból visszajöjjön a meccsbe, de a görögök 89-76-ra győztek a Tiszaligetben a Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában.

Bajnokok Ligája, E-csoport, 8. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-7) - AEK Athén (görög, 5-3) 76-89 (22-21, 15-29, 21-24, 18-15)

Szolnoki Olaj KK: Wittmann 6/6, Vojvoda 11/3, Barnies 4, Boriszov 13/3, Wright 5.
Csere: Pavlicsevics 22/18, Eilingsfeld -, Tóth 9, Popovics 6.

AEK Athén: Ukic 20/9, Dixon 29/18, Larencakisz 10/6, Williams 2, Falker 4.
Csere: Sakota 10/3, Milosevics 3, Ivanovics 3/3, Mavroeidisz 6, Szkulidasz 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyed nem indult a legjobban az Olaj szempontjából, a görögök pillanatok alatt berámoltak két triplát, 2-8 után azonban Boriszov és Popovics révén megindult felfelé az vendéglátó, át is vették vezetést a hazaiak, akik minimális előnyben játszottak a negyed szinte teljes egészében innentől (22-21). A második felvonás elején Sakota révén vette vissza a vezetést az AEK, és hiába játszott kifejezetten jól Pavlicsevics, kezdtek elszabadulni az indulatok - az Olaj új szerb irányítója, Vojvoda és Sztojan Ivkovics is kapott egy-egy technikait az első félidőben, így az AEK az első félidőben már 16 pontig jutó Ukic révén, rengeteg büntetőjének köszönhetően kezdett meglépni, ráadásul Vojvoda 4 faulttal állt már ekkor. Ukic és Sakota triplái zárták a félidőt, amivel már 13 ponttal álltak jobban a hellének 20 perc játék után (37-50).

A második félidő elején a fordulás után tarthatatlan Dixon vezetésével nőtt 22 pontra a távolság (41-63). Itt gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, de a magyar bajnok nagyot küzdött ezt követően - Vojvoda magára talált, Pavlicsevics folytatta jó játékát, így sikerült 10 pont környékére lehozni a hátrányt, a görögöknél azonban Dixonnak nem lehetett mit kezdeni, megint berámoltak két hármast a negyed végén, így 16 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt (58-74). A záró felvonásban ugyanaz volt a forgatókönyv, mint a 24. perc után a harmadik negyedben: a Szolnok Pavlicsevics és Tóth Ádám révén ott volt 10-15 pont környékén, de közelebb nem tudtak kerülni, a vendégeknek mindenre volt válaszuk, mielőtt komolyabban megközelítette volna őket az Olaj, így végül 89-76-ra győzött az AEK.