BL: Govens parádézott, de a Minszk kiesett

A magyar válogatott irányítója, Darrin Govens hiába játszott egészen kiválóan, csapata nem tudta ledolgozni az első mérkőzésen összeszedett 26 pontos hátrányát.

A Bajnokok Ligája első selejtezőkörének odavágóján a Cmoki Minszk 26 pontos vereséget szenvedett a Polski Cukier Torun otthonában. A visszavágón a negyedik negyedben már 18 ponttal is vezettek a fehéroroszok, de ennél közelebb nem jutottak ellenfelükhöz, a 90-73-as végeredmény pedig azt jelenti, hogy összesítésben 151-160 arányban kiesett a BL-ből a Minszk.

A hazaiak legjobb játékosa a magyar válogatott honosított irányítója, Govens Darrin volt, aki elképesztően hatékonyan jutott el 21 pontig (3/3 dupla, 4/6 tripla, 3/4 büntető), volt 9 gólpassza is, 2-2 szerzett labdájával és lepattanójával, valamint 4 eladott labdájával pedig összesen 27 VAL-lal zárt, amivel a mezőny legjobbja volt.