Drámai végjátékban kapott ki a Falco Zaragozában

Perl Zoltán kosarával fél perccel a mérkőzés vége előtt még a vasiak vezettek, de Radovic egy támadólepattanó után megnyerte a derbit a spanyoloknak.

Bajnokok Ligája, Csoportkör, D csoport, 3. forduló
Casademont Zaragoza (spanyol, 2-1) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1-2) 70-69 (14-16, 19-12, 20-20, 17-21)

A mérkőzés statisztikája az alábbi linken érhető el!

Nagyon kevésen múlt. A Körmend - Varsó FIBA EC-találkozóhoz hasonlóan itt is álmoskásan kezdtek a csapatok, a lepattanózást 34-20-ra domináló hazaiak zárták vezetéssel az első félidőt. 14-szer ráadásul saját kihagyott dobásukat szedték vissza a spanyolok, így nem csoda, hogy előrébb tartottak 20 perc játékot követően - a 33-28-as állás inkább a szombathelyiekre nézve volt hízelgő. A térfélcserét követően 43-42-ig feljött Gasper Okorn alakulata, de a házigazdák tudtak újítani, és kihozták egálra a harmadik etapot is - 53-48-cal futottak neki az utolsó negyednek a felek. Ekkor kapott erőre a magyar bajnok, Lake 2+1-es játékával, Benke három büntetőjével valamint Váradi triplájával egy 9-0-s rohammal kezdtek a vasiak, ezúttal a Zaragozának kellett lépnie valamit. Radovic ziccerével 61-nél utol is érték a sárga-feketéket, majd négy Falco-pontra öttel válaszoltak, izgalmas végjátéknak néztünk elébe (66-65). Perl szórt be egy tempót, Radovic válaszolt közelről. Erre ismét Perl villant, de a montenegrói erőcsatár is újfent betalált - 4 másodperc maradt már csak az órán. Szombathelyi részről a gondot az jelentette, hogy még két faultja "bennmaradt" a spanyoloknak, amit könyörtelenül ki is használtak a háigazdák, így nem volt esélye egy meccsdöntő dobásra a vasiaknak - ezzel együtt nagyot küzdöttek, és nem hiányzott sok második BL-győzelmükhöz.

A Falco legjobb dobói: Perl 15, Reddic 12, Benke 11/6.
A Zaragoza legjobb dobói: Benzing 14/6, Radovic 14, Hlinason 12.