Drámai végjátékban kapott ki a Pozsonytól a PVSK

Bulatovic utolsó másodperces ziccerrel szomorította a mecsekaljaiakat.

FIBA Europe Cup, A csoport, 4. forduló
PVSK-VEOLIA (1-3) - Inter Bratislava (szlovák, 2-2) 93-94 (36-25, 16-29, 21-21, 20-19)

A mérkőzés statisztikája ide kattintva tekinthető meg!

Lendületes kezdés, peches végjáték. Elképesztő dobóformában kezdte a derbit a tartalékos, Diggset és Aikent is nélkülöző mecsekaljai alakulat, valódi triplaesőt zúdítottak a szlovákokra Budimirék – első hét távoli kísérletükből hat beakadt, így még a némileg szellősebb védekezés is belefért Csirke Ferenc legénységének. Látványos, kosarakban gazdag első negyedet láthattak a lelkes pécsi szurkolók, Smith mellett Ruják, Budimir és Horti is beköszönt távolról – nem feltartott kezekkel vágtak neki a derbinek a sérülésektől tizedelt baranyaiak. A 36 pontos nyitónegyed után azonban nagyot fordult a játék képe, átvette az irányítást a pozsonyi együttes, fokozatosan kezdték ledolgozni hátrányukat a vendégek. Skinner 2+1-es akciójával 43-42-re már ők álltak jobban, itt azonban kapcsolt a Pécs, és nem engedte komolyabban elhúzni az ellenfelet. Abrhám saroktriplájával így is a vendégek álltak jobban a nagyszünetben, és a lélektani előny is náluk volt, hiszen a parádés pécsi kezdést követően nem roppantak meg, hamar visszajöttek a meccsbe. A fordulás után kiegyenlítődött a játék képe, kosárra kosár volt a válasz – Budimir húzta a PVSK-t, a túloldalon Funderburk volt a vezér. A záró tíz percre fordulva maradt a félidei kettő pontos szlovák előny, izgalmas végjátéknak néztünk elébe. Nem is okoztak csalódást a csapatok, folytatták az adok-kapokot – bár 87-82-re el tudott lépni a pécsi gárda, hamar egyenlítettek a vendégek, sőt Batka büntetőjével a vezetést is átvették. Pongó szórt be egy hármast, majd Funderburk büntetője után Bulatovic távolijával újfent a pozsonyiak tartottak előrébb. Horti csak az egyik, Ruják azonban mindkét szabaddobását értékesítette - 10 másodperc maradt az órán, 93-92-re vezettek a magyarok. Nem maradt már időkérése a vendégek mesterének, de erre nem is volt szükség, Bulatovic végigrobogott a pályán, és felcsempészte a meccsnyerő ziccert – a pár pillanattal korábban még ünneplő pécsiek lefagytak, drámai vereséget szenvedett csapatuk.

Pedig nagyon kevés híja volt. A ponterős Diggs-Aiken duó hiányában sem roppant össze a tavalyi magyar bronzérmes, sőt – valódi pontzuhataggal kezdte a meccset a Csirke-legénység. Budimir 20 ponttal majdnem nyerőembernek bizonyult, az egyaránt 16-ig jutó Ruják-Horti páros is jó volt, Csirics és Pongó pedig 9-9 egységet szorgoskodott össze – több lábon álltak két kulcsemberük hiányában is a pécsiek. Bár a labda jobban járt a pozsonyiaknál (12-22-es gólpasszarány), összességében pár másodpercen múlt egy bravúrgyőzelem – erre is jó a nemzetközi porond, legközelebb már felkészülhetnek az ilyen kaotikus végjátékokra is.

A PVSK legjobb dobói: Budimir 16/6, Horti 20/6, Ruják 16/3.

Az Inter Bratislava legjobb dobói: Funderburk 30/15, Batka 14/3, Bulatovic 13/6.