Egy félidő alatt kiütötte ellenfelét a BL-ben a Falco

Esélye sem volt a Lublinnak a magyar csapattal szemben.

fotó: championsleague.basketball

Pszcólka Start Lublin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 59-83 (7-17, 11-29, 17-15, 24-22)

Átrohant ellenfelén a Falco. A vasárnapi bajnoki győzelem után kirobbanó formában futott ki a parkettre Lengyelországban a Szombathely, az eddig nyeretlen hazaiaknak gyakorlatilag egy percig sem adott esélyt Gasper Okorn csapata. A magyar együttes az első negyed során összesen hét pontot engedélyezett ellenfelének, majd a másodikban az agresszív védekezés mellé megérkezett a támadójáték is - hamar elérte a különbség a húsz pontot, járt a labda, jöttek a dobások, mindenki hozzászólt, abszolút a csapatmunkáról szólt a játék. A nagyszünetben ennek köszönhetően 46-18-ra vezetett a Falco, heten szereztek pontot a vendégeknél, Váradi egymaga tizenkettőt, Perl pedig kilencet. A fordulás után innentől már nem volt más dolga a magyar alakulatnak, mint őrizni a biztos vezetést, ezt pedig igazából megingás nélkül teljesítette is - egy egál félidőt követően 83-59-re, tetemes különbséggel nyert, ezzel 3-2-re javította a mérlegét.

Váradi remkelt, Barac bemutatkozott. A Falco legjobbja ezen az estén az eredményesen és sokoldalúan kosarazó Váradi Benedek volt, aki 19 pontot szórt, 8 lepattanójából 5 is a támadópalánk alatt érkezett, emellett pedig kiosztott 7 gólpasszt, valamint ellopott 3 labdát - szűk 30 perc alatt 26 VAL-t hozott, mindenben benne volt, amiben kellett. Mellette emeljük ki a most bemutatkozó Boris Barac játékát, az új légiós 14 pontot és 4 lepattanót jegyzett a padról beszállva, 6/10 dobása beesett, az együttes egyik legjobbjaként tündökölt. Rajtuk kívül még Lake, Perl és Bruinsma is tíz pont fölé jutott, Benke Szilárd nyolcat szerzett, csapatszinten 51,5%-kal dobtak mezőnyből, 37,5%-kal tripláztak és 44-29-re nyerték a lepattanózást - magabiztos teljesítménnyel arattak győzelmet.

A Lublin legjobb dobói: Laksa 13/3, Franke 12/6, Borowski 9/3
A Falco legjobb dobói: Váradi 19/9, Barac 14/3, Lake 12, Bruinsma 12/6