Elfáradt a végére a Falco a Besiktas otthonában

A mérkőzést egy 20-2-es rohammal zárták a törökök, a legrosszabbkor következett be a vasi rövidzárlat.

Bajnokok Ligája, Csoportkör, D csoport, 5. forduló
Besiktas Sompo Sigorta (török, 2-3) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2-3) 74-49 (14-12, 19-15, 17-14, 24-8)

A mérkőzés statisztikája ide kattintva tekinthető meg!

Kár az utolsó negyedért. Az 1-3-as mérleggel álló Besiktas vendége volt az egyaránt két-két győzelmet és vereséget begyűjtő magyar bajnoki cmívédő Falco. Váradi duplájával és Washington triplájával kezdtek a vasiak, de hamar megérkeztek a meccsbe a törökök is, egy 14-4-es etappal máris magukhoz ragadták a vezetést. Nem esett sok kosár, inkább a védekezésen volt a hangsúly – Hooker hármasával zárkózott az első tíz perc végén a szombathelyi alakulat, 14-12-t mutatott az eredményjelző. A folytatásban fokozatosan növelte előnyét a Besiktas, 21-15 után Akpinar dupláival tízzel tartottak már előrébb – a sárga-feketék mindössze 2/11-gyel dobtak kintről, nem igazán találták a török védelem ellenszerét. Curry és Reddic kosaraival sikerült azért lőtávolon belül maradnia a félidőre Gasper Okorn legénységének, Gotcher dudaszós triplája 33-27-es hazai vezetést eredményezett a nagyszünetre – Washington 8, Reddic 7 ponttal próbálta húzni a vasiakat, de mezőnyből mindössze 10 Falco-dobás esett be 31 kísérletből. A térfélcserét követően 9-2-vel kezdtek a házigazdák, újból kapaszkodni kényszerült a hazai pontvadászat címvédője. 45-31 után sikerült valamennyit kozmetikázni az álláson, de így is 50-41-gyel vágtak neki a csapatok az utolsó negyednek. Reddic közelijével még 54-47-re sikerült feljönnie a szombathelyi gárdának, itt azonban elfogyott a puskapor, a záró felvonás utolsó 5-6 perce abszolút török dominanciát hozott. McAdoo és Akpinar vezetésével egy 20-2-es rohammal zárta a meccset a Besiktas, semmi nem jött össze a Benkééknek a végjátékban – ez a lefagyás bár nagy különbségű vereséget eredményezett, nagyjából 35 percig azért partiban voltak a magyarok.

Nem ment a dobás. Mindössze négy triplát értékesítettek a Falco játékosai 25 kísérletből, 35% alatt dobtak összességében mezőnyből, és a pattanózást is elbukták 46-32-re – ez, valamint a meccsvégi leolvadás együtt már sok volt az Okorn-alakulatnak. A 21-ig jutó Reddic mellett nem akadt jó teljesítmény, Washington megállt 8 pontnál, egyszerűen nem volt elég pont a szombathelyiekben ezen az estén.

A Besiktas legjobb dobói: McKissic 20/6, Yildizli 14/6, McAdoo 12.
A Falco legjobb dobói: Reddic 21, Washington 8/6, Perl 6.