Ellentétes félidők meccsén szerb siker született

A második negyedben a csehek domináltak, a fordulás után viszont hengerelt Szerbia, így megszerezte a vb ötödik helyét.

Világbajnokság, az 5. helyért

Szerbia - Csehország 90-81 (20-20, 21-30, 28-12, 21-19)

Az első félidő a cseheké volt. Hiába kezdett jól az egészen parádésan játszó Bogdanovic vezetésével a szerb válogatott, a vb meglepetéscsapata, Csehország szívósan tartotta magát néhány jó kinti kísérlettel, egyenlő állással fordultak a csapatok a második felvonásra (20-20). Ebben a játékrészben Pumprla kosaraival és Peterka harmadik hármasával már a vezetést és az irányítást is átvették a csehek. Állva hagyták a szerbeket, Auda pedig folyamatosan szerezte a kosarakat. Peterka bedobta negyedik tripláját is, Balvin 2+1-ével pedig megvolt a csehek 10 pontos fórja a 16. percben (28-38). 13 pont is volt Csehország előnye, amire egy 8-0-val feleltek azért Sasha Djordjevic tanítványai, de a félidő vége Satoranskyé volt, így a második játékrészben kiváló támadójátékkal előrukkoló csehek 9 ponttal jobban álltak a nagyszünetben (41-50).

A fordulás után jött a szerb henger. Bogdanovic révén közelített Szerbia, de Satoransky és Auda összjátékaival tartotta előnyét a cseh csapat. Jovic lépett elő vezérré, Jokic is jóval aktívabb volt, mint az első félidőben, Csehország pedig szinte teljesen leállt támadásban, így előbb egyenlített (58-58), majd a negyed második felében el is lépett ellenfelétől déli szomszédunk (69-62). Bogdanovic-csal gyakorlatilag nem lehetett mit csinálni, a negyedik negyed felére le is rendezte a vitás kérdéseket, miután csak ebben a felvonásban bedobott még három triplát 5 perc alatt, amivel 18 pontra nőtt a differencia (84-66). A végére visszakapaszkodott valamennyire a cseh együttes, de megközelíteni már nem tudta ellenfelét (90-81). A végeredmény ellenére a csehek maximálisan elégedettek lehetnek a vb-vel, Szerbiában viszont maradhat hiányérzet, miután aranyéremért érkezett Kínába, és hiába győzte le az amerikaiakat is, csak az ötödik helyen zárt.

Szerbia legjobb dobói: Bogdanovic 31/21, Milutinov 14, Jovic 12/6.
Csehország legjobb dobói: Auda 16, Peterka 14/12, Satoransky 13/9, Balvin 12/3.