Euroliga: A Barca hullámzó meccsen verte a Darüssafakát

A még Hanga Ádám nélkül felálló katalánok a gyenge harmadik negyedet leszámítva jobban játszottak a hazaiaknál, és az utolsó 10 percben fordítva győztek.

Euroliga, alapszakasz, 4. forduló
Darüssafaka - Barcelona 71-79 (18-23, 22-24, 24-11, 7-21)

A vendég spanyolok már az első félidőben is jobbak voltak ellenfelüknél, és 10 ponttal vezethettek volna a félidőben, ha nem dob egy egészpályás hármast dudaszóra a török gárda (40-47). Úgy tűnt, ez fordulatot is jelent, a harmadik felvonásban ugyanis a Michael Eric (17 pont, 9 pattanó) vezette házigazda 24-11-es 10 percet produkált, és 6 ponttal vezetett a záró 10 perc előtt (64-58). A negyedik negyedet azonban egy 9-0-val nyitotta a Chris Singleton (18 pont) és Ante Tomic (17 pont) vezette Barca, amely uralta ezt a játékrészt, és végül kérdés nélkül, 79-71-re győzött.

Hiába utazott el csapatával a találkozóra Hanga Ádám, a magyar játékos még nem lépett pályára.