Euroliga: A Barca még Hanga nélkül kapott ki otthon

Hanga Ádám jelenlegi csapata kikapott otthon honfitársunk előző klubjától, a Baskoniától, így a baszkok egyre közelebb a rájátszáshoz

Alapszakasz, 28. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 9-19) – Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 15-13) 73-86

Bár gőzerővel készül a visszatérésre a magyar légiós, Hanga Ádám játékát érthető okokból még nem kockáztatta meg ezen a spanyol belharcon Szvetiszlav Pesics mester és stábja. A rájátszásba igyekvő vendégeken érezhető volt a nagyobb motiváció és a jobb önbizalmi állapot, ez a második negyed derekától volt látványosabb, ahol egyébként igencsak közönségszórakoztató játékot - és összesen 51 dobott pontot - láthatott a nagyérdemű.

A fordulás után a nagyon stabil Voigtmann főszereplésével a lepattanózást 12-vel nyerő vendég gárda sebességet váltott, így a negyedik etap derekára a lényegi kérdések el is dőltek, a baszkok behúzták a számukra égetően fontos győzelmet idegenben is, így oda-vissza verték az alapszakaszban Koponenéket.

Az öt triplát elsüllyesztő finn mellett ezúttal senki más nem tudott átlagon felüli egyéni teljesítménnyel kirukkolni, ezen az extra sűrű héten valahol érthető is, hogy a katalánok próbáltak minél több energiát megspórolni a számukra érdemi téttel bíró következő spanyol bajnoki derbire, ez pedig rányomta a bélyegét a csatára.

A Barcelona legjobb dobói: Koponen 21/15, Oriola 15, Pressey 8/3, Jackson, Heurtel 8-8
A Baskonia legjobb dobói: Voigtmann 17/9, Poirier 15, Shengelia 12

Himki Moszkva (orosz, 16-12) – CSZKA Moszkva (orosz, 23-5) 73-90

Szemernyi esélye sem volt a Himki Moszkvának a városi rivális CSZKA ellen, a vendégek a biztos alapszakasz-elsőségük tudatában is nagyon komolyan vették a derbit és magabiztosan diadalmaskodtak. A Himkinek ezzel már csak matematikai esélye maradt a negyedik hely megszerzésére, a realitás azonban az ő esetükben innentől a 6-7. pozíciók valamelyike lehet. Pedig jól kezdett a Himki, a két orosz játékosa, a 20-asát most is hozó Alexej Shved (20/3 pont, 8 gólpassz) illetve a jó formában lévő Egor Vjalcev (13/9 pont) főszereplésével 10-7-es vezetést szereztek a házigazdák. Ezt követően aztán beerősített a CSZKA, a túloldalon is megvillant az ász, Nando De Colo (17/6 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó), ő és Leo Westermann (14/12 pont, 5/4 tripla) ketten csináltak egy 14-0-s rohamot, ami után 17-34-re módosult az állás, a listavezető kétszer annyi pontnál tartott ekkor, mint városi riválisa. Nemsokára aztán a 20 pontot is elérte a különbség (31-51), a nagyszünet után pedig Shved egyszer még rákapcsolt ugyan és 57-64-re visszahozta csapatát, ám ezt követően De Colóék mellett Othello Hunter (16 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Sergio Rodriguez (12/9 pont, 8 gólpassz) is megrázta magát, így ismét elhúzott a CSZKA, immár végérvényesen.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 20/3, Vjalcev 13/9
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 17/6, Hunter 16, Westermann 14/12, Rodriguez 12/9, Higgins 11

Brose Bamberg (német, 11-17) – Unicaja Malaga (spanyol, 11-17) 93-88

Ahogy Ricky Hickman (28/9 pont) és Nemanja Nedovics (26/15 pont, 5 gólpassz) különcsatájából, úgy a Bamberg és a Malaga mérkőzéséből is hajszállal a hazai fél jött ki győztesen. Ez volt a németek immár ötödik sikere zsinórban hazai pályán, míg az andalúzok számára ma matematikailag is biztossá vált, hogy bezárult a rájátszás kapuja. A nagyszerűen játszó Bamberg egyébként az első félidőben kétszer is 17 pontos előnybe került, ám a meccs vége mégis szoros lett. A Malaga ugyanis szépen lassan, pontról pontra faragta le a hátrányát, és bő fél perccel a vége előtt Nedovics duplájával egyetlen pontra jött fel a vendégcsapat (87-86). A fordítást azonban nem sikerült végigvinnie az Unicajának, hiszen az ellentámadás során Hickman megtalálta Dorell Wrightot (12/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), aki kíméletlenül beverte a meccset eldöntő triplát.

A Bamberg legjobb dobói: Hickman 28/9, Wright 12/9, Radosevic 10
A Malaga legjobb dobói: Nedovics 26/15, McCallum 13/6

Olympiakosz (görög, 19-9) – Anadolu Efes (török, 6-22) 89-82

Meglehetősen egyoldalúan alakult az Olympiakosz és az Efes mérkőzése, a végére azonban mégis maradtak izgalmak, ám a pireusziak elkerülték a kínos blamát és behúzták a győzelmet. A hazaiak szinte tökéletesen kezdték a mérkőzést, abszolút kontrollálták a pályán történteket, így az első negyedet 30-15 arányban fölényesen meg is nyerték. A folytatásban ettől aztán talán kissé túlságosan is megnyugodott és engedett a szorításon az Olympiakosz, ezt pedig Krunoslav Simon (18/3 pont, 8 gólpassz, 5 lepattanó) vezetésével ragyogóan kihasználta az Efes. A végére aztán csaknem ki is egyenlítettek a törökök, egészen 85-82-ig zárkóztak fel, ám ekkor ismét összekapta magát az Olympiakosz, csináltak két jó védekezést, illetve Vaszilisz Szpanulisz (17/3 pont, 8 gólpassz, 5 lepattanó) bepörkölt egy védjegyének számító gyilkos triplát, így nem született meglepetés. Szpanulisz mellett az ismét elképesztően hatékony, karriercsúcsot dobó Nikola Milutinov (20 pont, 8 lepattanó, 9/8 mezőnyből), illetve Joannisz Papapetru (17/3 pont, 7 lepattanó) és Jorgosz Printezisz (11 pont, 8 lepattanó) is nagyszerűen játszott.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Milutinov 20, Szpanulisz, Papapetru 17/3-17/3, Printezisz 11
Az Efes legjobb dobói: Simon 18/3, Weems 14, Stimac, Dunston 10-10, Brown 10/3