Euroliga: Hanga hasznos játékával verte a Barca a Valenciát

A koronavírusos Nikola Mirotic nélkül is győztek a katalánok - a magyar klasszis 2 dobott ponttal is nagy hatással volt csapata teljesítményére.

Euroliga, alapszakasz, 3. forduló
Valencia Basket (2-1) - FC Barcelona Lassa (2-1) 66-71 (19-16, 16-17, 9-21, 22-17)

A találkozó első felében többnyire a hazai együttes vezetett, de 6 pontnál nagyobb előnye nem volt, és nem is tudott meglépni a Smits és Calathes vezette vendégektől (35-33), akiktől hiányzott a koronavírusos Nikola Mirotic. A harmadik negyed közepén is még a Valencia állt jobban (44-43), de a felvonás második felét 11-0-ra hozta a Barca, amely ezzel döntő fölénybe került (44-54). 16-0-s lett végül a katalánok sorozata, és bár a vendéglátó még mindent megpróbált, 5 pontnál közelebb nem került Sarunas Jasikevicius együtteséhez, amely 71-66-ra győzött.

A magyar válogatott kiválósága, Hanga Ádám kezdőként közel 19 percet töltött a pályán, ami alatt 2 pontot (0/1 dupla, 2/2 büntető), 5 pattanót, 6 gólpasszt, 2 szerzett és 1 eladott labdát, illetve 1 beütött és 3 kiharcolt faultot jegyzett. 2 pontja ellenére is 15 VAL-ig jutott, amivel a 15 pontos Smits mögött a második leghasznosabb tagja volt a győztes Barcának.

A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 13/3, Kalinics 13/6, Vives 7/3, Williams 7/3.
A Barcelona legjobb dobói: Smits 15/9, Calathes 14, Abrines 11/9, Davies 11.