Euroliga: Hangáék a végén lelépték a Himkit Moszkvában

Bár első negyedben szerzett 10 pontos előnyét teljesen leadta a Barca, a záró felvonásban lelépte a Himkit Hanga Ádám csapata.

Alapszakasz, 15. forduló

Himki Moszkva (orosz, 8-7) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 5-10) 65-79

Az első negyed első fele még hullámzó volt, de a Pau Ribas és Ante Tomic vezette spanyolok irányítottak nagyrészt - 10 perc után 10 ponttal vezetett a Barca (15-25). A második negyedben aztán fordult a kocka: a Tyler Honeycutt és Alekszej Shved vezette hazaiak visszajöttek a meccsbe, és Hanga triplája kellett a félidő végén, hogy a nagyszünetre 4 pontos előnnyel vonulhasson a katalán sztárklub, amely leginkább támadásban esett össze a második negyedre - 11 pontot szereztek az első 10 perc 25 egysége után (32-36). A fordulás után is Hanga volt először eredményes, de Shved hármasa a 27. percben már Himki-előnyt jelentett - szoros volt ez a negyed, a Barca visszavette a vezetést, de 10 perccel a vége előtt Hanga büntetőivel lett egál az állás a két fél között (57-57). Ezen az estén azonban jóval jobban harapott a gránátvörös-kék alakulat, mint az elmúlt hetekben - az utolsó negyed első nyolc percében összesen két pontot kaptak, elöl pedig a Vezenkov-Claver-Seraphin trió vezetésével lelépték a moszkvaiakat. Végül nagyobb izgalmak nélkül, 79-65-re győzött a Barcelona.

Hanga Ádám bő 33 percnyi játékidő alatt 9 pontot (2/4 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető), 5 pattanót, 4 gólpasszt, 2 blokkot, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 2 beütött és 1 kiharcolt faultot jegyzett, ami 14 VAL-t ért.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 22/9, Honeycutt 18/6, Gill 13/3.
A Barcelona legjobb dobói: Seraphin 12, Tomic 12, Claver 12/6.

Anadolu Efes (török, 4-11) – Brose Bamberg (német, 6-9) 69-58

15 pontos harmadik negyedbeli hátrányt fordított meg az Efes a Bamberg ellen, aminek értékét még inkább növeli, hogy ezt egy roppant pontszegény meccsen tudták megcsinálni a törökök. A Bamberg abszolút kontrollálta a meccs első felét, majd 24 perc játék után 29-44 volt az állás a javukra. Ekkor aztán gyökeres változás következett be a mérkőzésben, a németek a hátralévő 16 percben mindössze 14 pontra voltak képesek. Ezzel egyidejűleg a sokáig sérüléssel bajlódó, most messze az idei legjobb meccsét játszó Derrick Brown (21/9 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) illetve Errick McCollum (19/15 pont, 3 labdaszerzés, 3 lepattanó) vezetésével elkezdte a felzárkózást az Efes. Bryant Dunston (10 pont, 13 lepattanó, 4 blokk) ismét sziklaszilárd bástya volt a palánkok alatt, illetve Kruno Simon (11/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) is jócskán tett a közösbe, így ez a négy ember le is hozta a meccset a törököknek, ők 61 pontot szereztek az egész csapat 69-es terméséből.

Az Efes legjobb dobói: Brown 21/9, McCollum 19/15, Simon 11/6, Dunston 10
A Bamberg legjobb dobója: Hickman 10/3

Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 7-8) – CSZKA Moszkva (orosz, 12-3) 81-90

Most sem kellett csalódnunk a Baskonia és a CSZKA Moszkva összecsapásában, a két gárda egy egészen remek meccset játszott egymással. Az oroszok csak az utolsó percekben biztosították be győzelmüket, amivel kihasználták az Olympiakosz csütörtöki botlását és így ők állnak a legjobb mérleggel a bajnokság felénél. A meccset egyébként a továbbra is nagy formában lévő Toko Shengelia (20/3 pont, 13 lepattanó), illetve a forró kezű Janis Timma (17/15 pont, 5 lepattanó) vezetésével a Baskonia kezdte sokkal jobban, egy 16-0-s futás után 18-5-re vezettek. A folytatásban aztán a 25 pontjával és 35 indexpontjával egyaránt karriercsúcsot döntő Sergio Rodriguez (25/18 pont, 8 gólpassz, 6 lepattanó) volt a mérleg nyelve a csapatok között, a zseniálisan játszó irányító Will Clyburn (20/6 pont, 6 lepattanó) támogatásával levezényelte a fordítást. A hajrára a CSZKA védekezése is nagyon összeállt, az utolsó negyedben mindössze 9 pontot engedélyeztek a baszkoknak, így elmaradt az igazán drámai végjáték.

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 20/3, Timma 17/15, Beaubois 13
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Rodriguez 25/18, Clyburn 20/6, De Colo 11/3, Hunter 10

AX Armani Exchange Milano (olasz, 4-11) – Crvena Zvezda mts (szerb, 6-9) 88-91

Nagy győzelmet aratott a Crvena Zvezda a Milano otthonában, a meccs pedig annak ellenére roppant izgalmas volt, hogy az olaszok egyetlen másodpercig sem vezettek rajta. A belgrádi alakulat ugyanis nagyon elkapta a rajtot, gyorsan 3-14-es vezetésre tett szert a vendégcsapat. A folytatásban sem lassított a Zvezda, az első negyedben 29 pontot rámoltak be a hazai gyűrűbe, a legnagyobb különbség pedig 20-37-nél alakult ki a javukra. A Milano is kezdett éledezni aztán a sokkból, egy 18-5-ös rohammal zárkóztak feljebb, majd legeredményesebbjük, Vladimir Micov (16/9 pont, 3 gólpassz) triplájával az utolsó percben 83 pontnál utol is érték ellenfelüket. Ekkor azonban jött a parádés decembert futó James Feldeine (19/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), aki egy floaterrel visszavette a vezetést a Zvezdának, majd ő és társai hibátlan büntetőzéssel tartották lőtávon kívül a Milanót és távoztak egy nagy győzelemmel a zsebükben a lombard fővárosból.

A Milano legjobb dobói: Micov 16/9, Bertans 14/12, M’Baye 14/3, Cinciarini 11/3, Theodore 10/3
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Feldeine 19/3 pont, Bjelica 18/9, Lessort 14, Rochestie 12/6