Euroliga: Hangáék hosszabbításban verték a Panát

A görögök kétszer is elléptek a Barcelonától, a végén azonban nekik kellett hosszabbításra menteni a mérkőzést - Hanga Ádámnak két fontos triplája is volt a ráadásban, a katalánok végül 8 ponttal nyertek.

Euroliga, alapszakasz, 4. forduló
FC Barcelona Lassa (3-1) - Panathinaikosz OPAP (1-2) 97-89 hosszabbítás után (13-18, 23-17, 22-23, 17-17, 22-14)

Az első negyedben jobban kezdtek a vendégek, 10 ponttal is vezettek (5-15). Hátrányát a felvonás végére megfelezte a Barca (13-18), majd 8-0-val kezdett a második negyed első másfél percében, így már vezetett (21-18). Fej-fej mellett haladtak a felek a félidő hátralévő részében, egy ponttal a katalánok álltak jobban a nagyszünetben (36-35).

A fordulás után megint a Marcus Foster vezette görögök vették át az irányítást, újra meglépett a Pana, ezúttal 11 pontos előnye is volt (44-55). Nick Calathes és Kyle Kuric triplái egy 12-0-s hazai roham kezdetét jelentették, az utolsó 10 perc előtt egál volt az állás (58-58). A záró játékrészben folyamatosan változott a vezető csapat kiléte, a negyed közepén pedig rengeteg volt a hiba mindkét oldalon. A végjátékba a gránátvörös-kékek mentek be előnnyel Brandon Davies két duplája után, és úgy tűnt, ez az előny kitart a végéig. Kaszelakisznak azonban tripladobás közben ütött oda Sergi Martinez, a görög a három büntetővel kiegyenlített, Cory Higginsnek viszont kimaradt a triplája, így hosszabbítás következett (75-75).

A ráadás első kosarát Hanga Ádám szerezte, triplájának köszönhetően előnybe került a Barca, amit végig meg is tartott. Foster és Nemanja Nedovics hármasaival próbált visszajönni a meccsbe a Pana, de előbbinél Kuric, utóbbinál pedig Hanga válaszolt azonnal egy-egy hárompontos kosár formájában. A katalánok megszenvedtek a sikerért (a rendes játékidő végén is lezárhatták volna a meccset), de sikerült megszerezniük azt, természetesen továbbra is a koronavírusos Nikola Mirotic nélkül - 97-89-re győztek.

A magyar válogatott kiválósága, Hanga Ádám kezdőként több mint 20 percet játszott, ami 6 pontot szerzett (0/1 dupla, 2/4 tripla), volt 1 lepattanója, 2 gólpassza, illetve 3 beütött és 1 kiharcolt faultja, így 4 VAL-lal zárt.

A Barcelona legjobb dobói: Higgins 24/6, Davies 20, Calathes 14/12, Kuric 14/12.
A Panathinaikosz legjobb dobói: Foster 24/12, Sant-Roos 17/12, Mitoglu 16/3, Nedovics 15/15.