Euroliga: Nagyot küzdöttek Hangáék Moszkvában, de kikaptak

A 36. perc közepén még egálra állt a Barcelona a CSZKA Moszkva otthonában, de az utolsó 5 percben hengereltek a hazaiak - Hanga Ádám 10 pontot szórt. A Pana igazolta a papírformát a Malaga ellen, a Real viszont hatalmas szenzációt okozva odahaza kapott ki a 17 triplát berámoló sereghajtó Zvezdától.

Alapszakasz, 10. forduló

CSZKA Moszkva (orosz, 8-2) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 4-6) 92-78

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, de az első negyed második felében fordított a Barcelona, és a második felvonás első felében is inkább ők álltak jobban - nagyobb különbséget egyik csapat sem tudott kialakítani. 33-36 után futott egy 8-0-t a CSZKA, ezzel szerezték meg félidei 5 pontos fórjukat (44-39), a Barca azonban a 25. percre megint egyenlített (48-48). A harmadik felvonás második fele egyértelműen a Moszkváé volt, amely kialakította legnagyobb előnyét 30 perc játék után (66-58), a katalánok azonban megint visszajöttek a meccsbe a 32. percre (67-64), a 35. perc közepén pedig Hanga triplájával egalizáltak (72-72). 75-75 után azonban a gránátvörös-kékek beragadtak, hiába kért többször is időt Sito Alonso, míg a moszkvaiak egy 10-0-s két perccel eldöntötték az összecsapást a 38. perc közepére (85-75) - 92-78 lett a végeredmény a hazaiak javára.

Hanga Ádám kezdőként 30 és fél percet játszott, ami alatt 10 pontot (2/4 dupla, 2/4 tripla), 1 gólpasszt, 2 eladott labdát, illetve 2 beütött és 1 kiharcolt faultot jegyzett, ami 4 VAL-t ért összességében.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Clyburn 22/9, Higgins 20/9, De Colo 18/6.
A Barcelona legjobb dobói: Seraphin 11, Heurtel 11, Hanga Ádám 10/6, Koponen 10/6.

Panathinaikosz Superfoods (görög, 7-3) – Unicaja Malaga (spanyol, 3-7) 82-71

Bár szépen helytállt és alaposan megnehezítette a Malaga a Panathinaikosz dolgát, végül nem született meglepetés, a görögök felőrölték az andalúzok ellenállását, ezzel megszerezték sorozatban ötödik győzelmüket. Ez elsősorban a negyedik negyedben berámolt hét triplának, illetve a most is remekül működő Nick Calathes (16/6 pont, 12 gólpassz, 3 lepattanó) – James Gist (17/3 pont, 11 lepattanó) duónak köszönhető, akik azon túl, hogy ismét remekül érezték egymást, mindketten dupla-dupláztak. A taktikusan játszó Malaga egyébként sokszor vezetett a mérkőzésen, utoljára a negyedik negyed elején, Carlos Suarez (14/9 pont, 3 lepattanó, 3/3 tripla) 3+1-es játékát követően. 57-58 után aztán Calathes és Gist mellett a Pana nehéztüzérei, így K.C. Rivers (15/9 pont, 3 labdaszerzés) és Nikosz Pappasz (11/6 pont) is begyújtották a rakétákat, előbbi 8, utóbbi pedig 10 pontot szerzett a záró játékrészben. Ezzel a hirtelen sokpólusúvá vált ellenféllel pedig már nem tudott mit kezdeni a Malaga, a hajrá már izgalommentesen zajlott le a hazaiak sikerével.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Gist 17/3, Calathes 16/6, Rivers 15/9, Pappasz 11/6
A Malaga legjobb dobói: Nedovics 16/9, Suarez 14/9, Miloszavljevics 12/6

Real Madrid (spanyol, 5-5) – Crvena Zvezda mts (szerb, 3-7) 83-87

Az éppen aktuális forduló meglepetéséről a Crvena Zvezda gondoskodott ezúttal, a szerbek nagy durranása pedig nem is akármekkorát szólt, hiszen az Real Madrid otthonában tudtak diadalmaskodni a sereghajtó belgrádiak. A meccs előtt ötmeccses vereségsorozatban lévő Zvezda győzelmére aligha fogadtak sokan, még akkor sem, ha a Realnak is ez volt a legutóbbi hat meccsén az ötödik zakója. Már a meccs eleje megalapozta a kiváló folytatást, hiszen a vendégek két mai legjobbja, az abszolút vezér Taylor Rochestie (18/9 pont, 7 gólpassz) és a szezont jól kezdő, de aztán kissé beleszürkülő Milko Bjelica (16/12 pont, 6 lepattanó) is beköszönt távolról. A bátor kezdés (10-14) aztán a társaknak is erőt adott, még akkor is, ha az ezúttal a kispadon kezdő Luka Doncic (20/6 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) beállását követően kevesebb mint öt perc alatt betermelt 12 pontot és megfordította a meccset csapatának az első negyed végére (24-19).

A belgrádi kezek azonban nem hűltek ki, Rochestie és Bjelica továbbra is éles maradt, így ismét a Zvezda járt előrébb. A 39-46-os félidő után aztán James Feldeine (10/6 pont, 5 gólpassz) és Pero Antics (11/9 pont, 4 lepattanó) is hozzászólt a tánchoz, ők is beköszöntek távolról, így utóbbi trojkája után, 47-60-nál kialakult a meccsen a legnagyobb különbség. Ekkor realizálták talán igazán először a Real játékosai, hogy ezt a meccset akár el is veszíthetik, és innentől elkezdtek nagyon kaparni a hazaiak sztárjai, hogy ne maradjanak szégyenben. Beérniük azonban nem sikerült a Zvezdát, egészen minimális különbségig, 83-84-ig tudtak felzárkózni, ám ekkor Antics megadta a kegyelemdöfést, a támadóidő lejártának pillanatában, 7 másodperccel a vége előtt elsüllyesztette csapata 17. tripláját, és ezzel együtt a Real Madridot is, ezzel nem kis szenzációt okozva.

A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 20/6, Carroll 12/6, Fernandez, Thompkins 10/6-10/6
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Rochestie 18/9, Bjelica 16/12, Antics 11/9, Dobrics, Feldeine 10/6-10/6