Euroliga: Szoros meccsen kaptak ki Hangáék

Három negyedig végig előnyben volt a Barcelona a Zenit otthonában, ám az utolsó felvonásban fordítottak a hazaiak, és végül 4 ponttal nyertek.

Zenit Szentpétervár (2-0) - FC Barcelona Lassa (1-1) 74-70 (16-19, 19-19, 19-17, 20-15)

Mint ismert, a katalánoknál a vezetőedző, Sarunas Jasikevicius, illetve első számú segédje hiányzott koronavírus miatt, de a hazaiaknál is voltak olyanok, akik nem lehettek ott a mai mérkőzésen. Ma reggel érkezett a hír, hogy Austin Hollins és Anton Puskov, valamint az erőnléti edző, Andrej Kozlov is pozitív COVID-19 tesztet produkált a Zenitnél, így a hazaiak két játékos mínusszal vágtak neki ennek a találkozónak.

A Barca Nikola Mirotic, Nick Calathes és Alex Abrines vezetésével sokkal jobban kezdett, a 8. percben már 10 pontos előnyben volt (9-19). A Zenit összekapta magát, visszajött három pontra a negyed végére (16-19), de folyamatosan hátrányban kosarazott a félidő végéig, hiába játszott kifejezetten jól az Alex Poythress, Billy Baron, Kevin Pangos trió - hárman együtt 29 pontot dobtak a Zenit első félidőben szerzett 35 pontjából (35-38). A fordulást követően sem változott a helyzet: a vendégek nem tudtak elszakadni a hazaiaktól, de az oroszok képtelenek voltak egyenlíteni, folyamatosan üldözték ellenfelüket (54-55).

A záró 10 perc elején Mateusz Ponitka kosarával megtört a jég (56-55), de a Barcelona erre még reagált Mirotic és Rolands Smits vezetésével, a negyed felénél időt kellett kérnie Xavi Pascualnak (63-68). A spanyol mester húzása bejött: egy Poythress-duplát két KC Rivers-tripla foglalt keretbe, így a 37. percben már a vendégeknek kellett időt kérni (71-68). Mirotic duplája mellett több hiba is volt mindkét oldalon, így a végjátékba a Zenit ment be előnnyel (71-70). Szűk fél perccel a vége előtt Calathesre sportszerűtlen faultot fújtak a játékvezetők, ebből a támadásból három büntetőt dobtak az oroszok, így már nem volt esélye a Barcának a fordításra, 74-70-re győzött a Zenit.

Hanga Ádám 12 és fél percet töltött a pályán, ami alatt 2 pont (1/1 dupla, 0/1 tripla), 3 pattanó, 1 blokk és 3 személyi hiba került a neve mellé, összesen 2 VAL-lal végzett.

A Zenit legjobb dobói: Poythress 16, Baron 16/6, Pangos 15/6.
A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 14, Abrines 11/9, Calathes 9/3.