FIBA EC: Az Alba szoros hajrá után kikapott a Levski ellen

A fehérváriak nagyot mentek a végjátékban, de végül vesztettek az eddig ebben a csoportkörben nyeretlen bolgár együttes otthonában.

FIBA Europe Cup, Második Csoportkör, J csoport, 5. forduló
Lukoil Levski (bolgár, 1-4)  - Alba Fehérvár (magyar, 3-2) 84-80 (18-15, 24-22, 18-20, 24-23)

Levski: Rembert 17/3, Avramov 2, Zahariev 24/12, K. Ivanov 17/3, D. Ivanov 10.
Csere: Velikov -, Robinson 2, Mijovic 1, Maravic 11.

Alba: Tóth P. 10/6, Bullock 6/6, Keller I. 2, Filipovity 20/6, Lóránt 12/6.
Csere: Peringer 2, Freeman 14/3, Cabezas 8/6, Zeno 6, Takács Mil. -.

A mérkőzés statisztikája ide kattintva érhető el!

Filipovity triplája révén jobban kezdett az Alba, ám Zahariev hármasával már 9-5-re a Levski lógott meg. 11-11-nél perceken keresztül "befagyott" az eredményjelző, a negyed zárása pedig jobban sikerült a bolgároknak, akik hárommal mentek 10 perc után.

A folytatásban Maravic találatával már 24-17-re vezetett a hazai gárda, majd Freeman tartotta versenyben a fehérváriakat, akik nyolc pontos hátrányban szigorítottak védekezésükön, de támadó oldalon nem igazán volt ritmusa a Ramirez-legénységnek. Lóránt Péter hozta vissza ütőtávon belül a magyar alakulatot 35-32-nél, ám Rembert azonnal triplával válaszolt. Öt pontos bolgár vezetésénél Keller Iván blokkja zárta a félidőt.

A fordulás után Deyan Ivanov büntetőjével már megvolt a közte 10 is, aztán Tóth Péter hármasa érkezett lélektanilag fontos pillanatban, sőt, a védekezésben újfent szigorító Alba 47-48-nál Tóth újabb kintijével - Rembert viszont megint lehűtötte a kedélyeket és ebben a 10 percben már végig vezetett is az utolsó negyedre előnyéből három egységnyit megőrző Levski.

A záró játékrészben már sokkal idegesebb lett mindkét gárda játéka. A továbbjutás biztosításáért küzdő fehérváriak Bullock távolijával egalizáltak, de onnantól egy 6-0-s futással megint uralta a játékot a bolgár alakulat. 76-75-nél Bullock újabb triplájával megint ott volt a Levski nyakán a magyar csapat, de 82-77-re ellépett a vendéglátó. Filipovity még egy 2+1-es akcióval visszahozta a reményeket, ám Rembert keze nem remegett meg a vonalon, így az Alba továbbjutása egyelőre még kérdéses ebből a négyesből.