FIBA EC: Jól kezdett, de végül 20 pontos vereséget szenvedett a Körmend

Az első negyedben 12 ponttal is vezetett a vasi alakulat, de a Ventspils nagyszerűen dobott, fokozatosan vette át a mérkőzés irányítását, és végül 96-76-ra győzött.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, K csoport, 1. forduló
Egis Körmend - BK Venstpils 76-96 (29-20, 15-21, 17-25, 15-30)

Egis Körmend: Turner 14, Edwards 17/6, Németh 2, Varnado 29/9, Taylor 7. Csere: Ferencz -, Durázi 3/3, Kastrati 4.

A Venstpils legjobb dobói: Kaufmanis 25/15, Luther 14/6, Berzins 13/9, Shorts 13/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyed első felében felváltva estek a kosarak mindkét oldalon, aztán 15-15-öt követően egy 12-0-t futott a Körmend a légiósa révén (27-15), és erre az előnyre építve 9 ponttal voltak jobbak a vasiak 10 perc játékot követően (29-20). A második felvonás elején a Kaufmanis-Zakis duó vezetésével két perc alatt fordított a Ventspils (29-30). Nagyon lassan csordogáltak a pontok a félidő hátralévő részében, ennek megfelelően fej-fej mellett haladtak a csapatok, de rengeteg hiba csúszott a játékba mindkét oldalon. A Körmend Durázi triplája és Varnado kosara után 3 pontos előnnyel várhatta a második 20 percet (44-41).

A fordulás után is maradt a kiegyenlített küzdelem, Berzinsnek azonban elkezdett sülni a keze, három triplát is beszórt nagyon rövid idő alatt, így a lettek kezdtek meglépni a 27. percre (55-62). Megint megálltak a csapatok a pontszerzésben, ami ezúttal már a Ventspilsnek kedvezett, 5 pont volt a vendégek előnye 10 perccel a vége előtt (61-65). A negyedik negyed elején a kiválóan játszó Varnado két duplájával egyetlen pontra zárkózott a magyar csapat (65-66), ám a lettek időkérése hatott. Gluditis és Gulbis tripláira Varnado még egymaga felelt, 71-72 után viszont jött Kaufmanis, és gyakorlatilag egymaga eldöntötte a találkozót a 37. perc közepére a nagyszerűen dobó és még jól is pattanózó lettek javára (71-84).

A vége 76-96 lett a Ventspils javára, így a Körmend vereséggel kezdte a második csoportkört.