FIBA Europe Cup: a kiváló kezdés ellenére kikapott a Szolnok

Hiába vett villámrajtot az Olajbányász, másodszor is vereséget szenvedtek.

Fiba Euro Cup, C csoport, 2. forduló:

Ironi Ness Ziona - Szolnoki Olajbányász 90-73 (17-27, 24-14, 28-18, 21-14)

Álomszerű rajt, felejthető folytatás. A két nappal ezelőtti vereség után fontos lett volna a szolnokiaknak a győzelem, és ennek megfelelően is kezdték az összecsapást, szűk 3 perc alatt 9 pontos előnyt építettek ki (3-12). Az első játékrész során már 13 egységgel is vezettek, és magabiztos előnnyel mehettek el az első pihenőjükre. Egy ideig a 2. negyedben sem változott a játék képe, a Ness Ziona annyit tudott elérni, hogy ne nőjön tovább a hátrányuk, majd 25-37 után találtak valamit, és egy 16-0-s periódussal fordítani tudtak és a kezükbe vették az irányítást. A fordulás után tovább tudták vinni a lendületet, hamarosan 6-8 pontos előnybe kerültek, míg az Olajbányász csak rohant az eredmény után. A 4. negyed elején egyszer még sikerült 5 pontig visszazárni, de többre már nem futotta, és végül magabiztos győzelmet aratott a Ness Ziona csapata. Náluk 5 játékos is kétszámjegyű terméssel zárt, míg a Szolnoknál csak Cakarun (23 pont, 6 lepattanó), Warner (21 pont) és Badzin (14 pont) tudott egyáltalán 2 kosárnál többet szerezni, rajtuk kívül senki sem tudott megbízható opcióként funkcionálni támadásban. Kirívóan nagy különbség alakult ki a kétpontos kísérletek értékesítésében is, mivel a Ness Ziona 61,9%-kal célzott, míg a Szolnok csak 47,9%-kal, és ezt a különbséget nem sikerült áthidalni.

A Szolnoki Olajbányász legjobb dobói: Cakarun 23, Warner 21/6, Badzim 14/9