FIBA Europe Cup: nem bírt belga ellenfelével az Egis Körmend

A Mons-Hainaut lépett egy nagyot a továbbjutás felé, a körmendiek közel kerültek a kieséshez.

fotó: fiba.basketball

FIBA Europe Cup, A-csoport, 2. forduló:

Egis Körmend - Belfius Mons-Hainaut 66-83 (19-12, 11-28, 16-27, 20-16)

A tétnek megfelelően kőkemény védekezéssel indult az összecsapás, minden kis területért meg kellett küzdeni, ebből pedig a Körmend jött ki jobban, 9-3-mal indítottak, majd 15-6-ra is vezettek - jól szedték a támadópattanókat, illetve a belgák rossz dobásai után rendre indulni tudtak. Durázi Krisztofer harcos játéka sokat segített, ugyanakkor a triplákkal hadilábon álltak a vasiak, így a negyed vége inkább a Monsé volt. A második negyedet a belgák kezdték jól, pillanatok alatt felzárkóztak és a vezetést is átvették egy 8-0-s futással. A Körmend teljesen elvesztette a fonalat, hátul nem jól védték a kettő-kettőket, amiből rendre jó helyzeteket teremtettek Durhamék, akik a túloldalon folyamatosan betörésre kínálták fel a helyet, de a festékben jól fogadták a körmendi labdás embert - ebből rengeteg rossz dobás, kényszerpassz, eladott labda érkezett, a negyed második felében pedig szépen lassan elkezdte növelni a különbséget a Mons, akik támadásban sokféleképpen tudtak pontokat szerezni. A szünetben 1/8-cal állt a triplavonalról a Körmend a belgák 6/9-ével szemben, de a 9-17-es lepattanóarány sem festett jól.

Fordulás után sem igazán változott a játék képe, a Mons nagyon szigorúan védekezett a periméteren, hamar megállt a labda a körmendi támadásokban, onnantól ismét 1-1-ekből állt a játék, miközben a belgák a túloldalon továbbra is jól mozgatták meg a védelmet, sok faultot és büntetőt harcoltak ki. A negyed felénél már kigyűltek a bónuszok, innentől kicsit szaggatottá vált a játék a több büntető miatt, de ez is feküdt az ellenfélnek, időnként már 20 pont felett táncolt a különbség - ha nincs Ferencz 1-2 villanása, ez még nagyobb is lehetett volna - a triplák továbbra sem nagyon ültek, ráadásul Thames összeszedte a negyedik faultját is. A zárónegyed elején Ferencz triplával jelentkezett, jól védekezett a Körmend - Tóth támadóhibája és technikaija elég rosszkor jött, de szerencsére Ireland jó betörése, Taylor labdaszerzése és Ferencz újabb trojkája után 56-72-re felzárkóztak a vasiak, időt is kértek a belgák. Harcosan, de több támadópattanót engedve küzdött a Körmend, így hiába szórt Durázi is hármast, a második esélyekből tartotta 15-17 pont körüli fórját az ellenfél, az idő pedig vészesen fogyott. Három perccel a vége előtt még mindig 19 pont volt közte, a végjátékot pedig jól menedzselte a Mons, így jó helyzetbe hozva magát a továbbjutást illetően - a Körmend továbbjutási esélyei két nagyobb különbségű vereség után gyakorlatilag elszálltak, a pénteki zárófordulóban a Reggio Emilia ellen sem a vasiak az esélyesek.

A Körmend legjobb dobói: Ferencz 13/9, Thames 11/3, Taylor, Ireland 11-11.
A Mons-Hainaut legjobb dobói: Spencer 17, Smith 16/9, Durham 16/3.