Filipovity és Maronka egymás ellen játszott

A találkozó végén Filipovity örülhetett, csapata egy dudaszós középtávolival nyert.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 2. forduló

Monbus Obradoiro – Joventut Badalona 93-91 (17-22, 30-25, 23-22, 23-22)

A vendégek kezdték jobban a találkozót, gyorsan kétszámjegyű előnybe kerültek (2-12), viszont ezt követően rendezni tudta a sorait az Obradoiro és egy 11-2-es futással válaszoltak. A folytatásban is rendre a Badalona járt előrébb, először a második negyed hajrájában tudott kiegyenlíteni a hazai csapat (45-45), és végül a nagyszünetben is döntetlenre álltak a felek. A fordulás után a hazaiak szerezték az első kosarat, így a mérkőzés során először vezetéshez jutottak, ennek ellenére a harmadik negyed nagyobbik részét hátrányban töltötték. és csak a játékrész végén tudták ismét fordítani. A negyedik negyed a várakozásoknak megfelelően kiélezett hajrát hozott, és hiába vezetett 88-81-re az Obradoiro 4,5 perccel a vége előtt, az utolsó perc kezdetén 2/2 jó büntetővel egyenlített a Badalona. A mérkőzést végül Thomas Scrubb döntötte el, aki emberről dobott be egy dudaszós középtávolit az alapvonal mellől, így végül az Obradoiro örülhetett.

A hazaiaknál Filipovity Márkó bő 15 perc lehetőséget kapott, ami alatt 2-2 pontot és lepattanót jegyzett, emellett akadt 1 szerzett és 1 eladott labdája is. A vendégeknél Maronka Zsombor ismét pályára léphetett, neki ezúttal 4 perc jutott.