Filipovity hasznos játékával nyert a Pesaro

A Pesaro végig vezetett, magabiztos győzelmet aratott.

Olasz bajnokság, 12. forduló:

Happy Casa Brindisi - Carpegna Prosciutto Pesaro 81-92 (21-27, 15-23, 24-26, 21-16)

A vendégek egy 8-0-s futással adták meg az alaphangot, és 25-10-re is vezettek az első negyed során. Ezt követően a hazaiak igyekeztek közelebb zárkózni, de sokáig nem sikerült, sőt, a 3. negyedben 21 pont is volt a két csapat között. A 24 pontos Carlos Delfino húzta Pesaro szűk 3 perccel a vége előtt is 90-71-re vezetett, mielőtt kiengedtek volna, összességében magabiztos győzelmet arattak.

Filipovity Márkó kezdőként 22 perc lehetőséget kapott, ami alatt 8 pontot (2/2 kétpontos, 1/1 hárompontos, 1/2 büntető) és 7 lepattanót jegyzett, utóbbival csapata legjobbjának bizonyult. 12-es VAL-mutatójával szintén a jobbak közé tartozott.