Filipovity jó teljesítménye ezúttal nem ért győzelmet

Kiélezett mérkőzésen maradt alul a Pesaro.

Olasz bajnokság, 14. forduló:

AX Armani Exchange Milano - Carpegna Prosciutto Pesaro 97-93 (21-18, 18-31, 25-23, 33-21)

Az első percekben Filipovity 2 triplájának is köszönhetően pár ponttal a Pesaro vezetett, de a hazaiak gyorsan fordítani tudtak, és az első negyed hátralévő részében inkább ők jártak előrébb. 23-21 után 8 pontot szerzett zsinórban a vendég csapat, amivel fordítani tudtak a második negyedben, majd ezt egy 2-12-es futással is meg tudták fejelni, amivel 10 pont fölé nőtt az előnyük (34-46). Fordulás után egy 13-3-as periódussal kiegyenlítettek a milánóiak, de az egész meccsen remeklő Carlos Delfino vezetésével ismét 10 pont körüli előnyt tudott kiépíteni a Pesaro. Az utolsó 10 perc egy újabb futással indult, ezúttal a hazaiak szereztek 11 pontot egymás után, Luigi Datome két nagy triplát is bebombázott ekkor, és ezzel fordítani tudtak. Az utolsó percekben már inkább ők jártak előrébb, de Filipovity és Delfino egy-egy hatalmas hármasával ismét át tudta venni a vezetést a Pesaro (87-88). A legvégén mégis az Armani kerekedett felül a mérkőzés utolsó, 7-0-s futásával.

Filipovity Márkó most is kezdőként lépett pályára a vendégeknél, és 35 perc lehetőséget kapott, amivel ő töltötte a legtöbb időt a parketten a mezőnyből. 18 pontjával (2/2 kétpontos, 3/7 hárompontos, 5/5 büntető) csapata második legeredményesebb játékosa lett, 6 lepattanójával pedig holtversenyben a Pesaro legjobbjának bizonyult.