Filipovity Márkó dupla-duplája is kevésnek bizonyult a Pesaro győzelméhez

A magyar válogatott játékos 10 ponttal és 10 lepattanóval zárt a Fortitudo Lavoropiú Bologna ellenében.

Az olasz élvonal, a Seria A tizenegyedik fordulójában a Carpegna Prosciutto Basket Pesaro hazai pályán fogadta a Fortitudo Lavoropiú Bologna csapatát. Jobban kezdték a mérkőzést a vendégek, s bár a második negyedben Filipovity mellett Tyler Cain (11 pont, 8 lepattanó) és Carlos Delfino (14 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) is előrébb lépett, végül a több lábon álló bolognaiak 78-70 arányban győztek.

A magyar játékos ezúttal is a palánkok alatt volt kiemelkedő: 10 pontja (3/6 dupla, 1/5 tripla) mellett 10 lepattanót jegyzett, de volt 1 gólpassza, 4 eladott labdája, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt faultja, így 36 perc alatt 10 VAL került a neve mellé. A Pesaro kilenc lejátszott mérkőzést követően, négy győzelemmel és öt vereséggel, a tabella tizedik helyéről várja a folytatást.