Filipovity Márkó látványos játékkal segítette sikerre török csapatát

A magyar válogatott 35 percet töltött a pályán a Belediye győztes meccsén, néhány szép megmozdulás is érkezett tőle (videóval).

Török bajnokság, alapszakasz, 20. forduló:

HDI Sigorta Afyon Belediye - Yukatel Merkezefendi 92-83

A Sigorta az első negyedben még döcögősen játszott, a másodikban viszont sikerült kiharcolnia egy 10 pont körüli előnyt, amit aztán meg is tartott a lefújásig. A csapatban az egykor NBA-ben is szereplő Wayne Selden Jr.-Pierre Jackson duó vitte a prímet, ketten 42 pontot szereztek, az egykori török gólkirály, Kenny Hayes 16 egységig jutott, a trió pedig összesen 18 gólpasszt osztott ki, amivel a vendégek nem tudtak mit kezdeni, pláne hogy a palánkok alatt az NBA G-Ligájából igazolt Johnny Hamilton 17 pontos-17 lepattanós dupla-duplát gyártott.

Filipovity Márkó ötödik kezdőjátékosként több, mint 35 percet játszott, ez idő alatt 13 pontot szerzett (1/4 kétpontos, 3/6 tripla, 2/4 büntető), a statisztikai lapjára felfért még 6 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, illetve 3 személyi hiba, összességében 11 VAL-t hozott össze.

A mérkőzés összefoglalójába belefért két triplája (1:35-nél és 2:47-nél) és egy zsákolása (2:20-tól):