Filipovity megint jól játszott, újfent győzött a Pesaro

A magyar erőcsatár főleg az első félidőben volt nagyon hasznos, csapata 10 ponttal verte a Trieste-et.

Az olasz bajnokság 13. fordulójában a Carpegna Prosciutto Basket Pesaro az Allianz Pallacanestro Trieste-et fogadta.

A hazaiak jobban kezdtek, amiben nagy szerepe volt a magyar válogatott erőcsatárának Filipovity Márkónak is. A Trieste a második negyedben visszajött ellenfelére, a harmadik felvonásban pedig szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek. A záró 10 perc során újfent a vendéglátó volt a jobb, így a Pesaro teljesen megérdemelt, 84-74-es sikert aratott.

Filipovity végül 13 ponttal (2/3 dupla, 3/5 tripla), 3 pattanóval, 1 gólpasszal, 1 szerzett és 2 eladott labdával, illetve 1-1 beütött és kiharcolt faulttal zárta a találkozót - kezdőként közel 28 percet töltött a pályán, és 13 VAL-t rakott a közösbe.

A Pesaro 6 győzelemmel és 5 vereséggel áll 11 lejátszott mérkőzést követően.