Győzelemmel zárta az évet Vojvoda Dávid csapata

A Reggio Emilia a Romát verte, Vojvoda a kispadról segített ebben.

Reggio Emilia - Virtus Roma 96-88

A 6-8-as mérleggel álló Reggiana a 7-8-as mérleggel rendelkező Romát fogadta, a közel azonos mutató azonban nem látszott az első félidőben, a hazaiak 58-41-re vezettek a nagyszünetben. A harmadik negyedben aztán a Roma is megmutatta, hogy nem véletlenül nyert már hét meccset, mindössze 16 ponton tartották az addig sziporkázó hazai támadójátékot, és bejöttek 10 pont alá - a negyedik negyedben azonban fordítaniuk már nem sikerült, a Reggiana rendezte sorait és végül győzött, amivel a 9. helyen áll a tabellán. A mezőny hihetetlenül szoros, a 7-8. helyezettek 8-7-es mérleggel, a 13. helyre visszaeső Roma pedig 7-9-cel áll. A gárda legközelebb kiemelt, tévés meccsen látogat el a szomszédos Fortitudo Bologna elleni rangadóra.

Vojvoda Dávid aktívan játszott, kiharcolt hat büntetőt (ötöt értékesített), azonban a mezőnykísérletekkel ma hadilábon állt, 0/1 kétpontossal és 1/5 triplával zárt. Emellett két lepattanó és egy szerzett labda került a neve mellé, amivel összességében 8 VAL-t írhattak a neve mellé, emellett vele csapata +8-as +/- mutatóval zárt.

fotó: legabasket.it